Anasayfa / Güzellik / Cilt Bakımı / Pirinç Suyunun Cilde Faydası ve Pirinç Suyu Kürü Yapımı
pirinç2

Pirinç Suyunun Cilde Faydası ve Pirinç Suyu Kürü Yapımı

Pirinç Suyunun Cilde Faydası ve Pirinç Suyu Kürü Yapımı

Son zamanlarda doğal ürünlere olan rağbet arttı.Bu artış ilgi ve alakamızı artırırken yalan yanlış bir çok aslı olmayan kürler de hayliyle çoğaldı. Bu sebepten ötürü ki inandırıcılığını kaybetti düşüncesini yaşarken birazdan bahsedeceğim kürü sabırla kullandığınız takdirde isteğinizin gerçekleşmemesi imkânsız!
Peki, ama kür ne ile ilgili merak ediyorsunuz değil mi? Genelde Türk mutfağının olmazsa olmazlarından olan pirinç yani pilavın bu özelliğini bilmediğinizi düşünüyorum.

Peki, pirinç suyu nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılmalıdır sorularını cevaplayarak siz okuyucularımızı bilgilendirmpirinç suyuek isterim.

Pirinç kürü öncellikle Uzak Doğu’nun kültürü ve dolayısıyla onların buluşudur. Pirinç suyu cilde ve saça faydalıdır. Ten renginizi beyazlaştırmasında ve peeling görevi gören pirinç suyu adeta bizlere sunulan  bir mucizedir.

 

Sevgili arkadaşlar öncelikle sabırla uygulamanız gerekiyor. 1-2 gün uyguladıktan sonra bir değişim olmadı diyerek yarıda bırakırsanız isteğinize ulaşamazsınız. Ben 19 gün her gün uyguladım hatta annemin kızım evde pirinç kalmadı nidasına rağmen:)

 

Peki, bu kür nasıl kullanılır?

1 çay bardağı pirinci onun iki veya 3 katı suyla bekletiyorsunuz. Yaklaşık 2-3 saat bekletilmesi tavsiye edilir. Çünkü suyun için de duran pirinçin faydası suya geçmesi gerekir. Beklettiğimiz suyu tonik şeklinde cildinizde kullanabilirsiniz. Akabinde yumuşacık bir cildiniz olacağını sadece siz değil etrafınızdakiler de fark edecek.Ayrıca peeling görevi görmesi hasebiyle cildi beyazlaştırıyor. Uzak Doğunun uzun zamandır kullandığı ve daha yeni yeni bizler tarafından keşfedildiği için uygulamanızı tavsiye ederim.

Kimyasal maddeler içeren kozmetik ürünlere dünyanın parasını vermek ne kadar mantıklı?

Kaldı ki o tarz ürünlerin getirisinden fazla götürüsü var.

Sizle esyadolabi.com olarak bir başka uygulamayı da paylaşmak isterim sadece yüzünüze değilvücudunuz için de uygulayabilirsiniz.Benim kullandığım yöntem , küvete ılık su ile doldurduktan sonra bir miktar pirinç ekleyerek hem ılık bi duş alır hem de cildinizi rahatlatmış olursunuz.

Ben uyguladım umarım sizde uygular beğenirsiniz. Şimdiden kolay gelsin der ve sebat içinde uygulamanızı dilerim.

 

Sevgilerle.

Gamze Dağ

———————————————————————————————————————————————————–

Önerimiz

Vücutta Oluşan Çatlakların Önlenmesi

Vücutta Oluşan Çatlaklar İçin Bu Tarifi Mutlaka Deneyin

Vücudumuzda oluşan çatlaklar hepimizin yakındığı bir konudur. Maalesef hemen hemen herkesin dönem dönem de olsa ...

4 Yorumlar

  1. pirinç suyunun cilde faydasının olduğunu tüm doktorlar söylüyor, ben de kullanıyorum ve gerçekten çok faydalı

  2. vay be! pirinç suyunun bu kadar faydalı olduğunu bilmiyordum…

  3. peki ciltte kaç saat durmalı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>