Sünnet Elbiseleri

Sunnet Elbiseleri Resimler
Paylaş
 

Sünnet merasimlerinde çocukların giyeceği sünnet elbiseleri oldukça önemlidir. Sünneti sünnet yapan bu kıyafetler ise çeşit çeşit modelleriyle erkek çocuklarını adeta padişahlar gibi süslemektedir. Erkek olma şerefini yaşayan çocuklar için her yaş grubuna özel sünnet elbiseleri üretilmektedir. Yaşlara göre beden yapısı değiştiği için farklı elbise parçaları bir araya getirerek de sünnet elbiseleri oluşturulabilmektedir.

Sünnet elbiseleri hangi parçalardan oluşmaktadır?

Erkek çocuklar için üretilen sünnet elbiseleri genellikle 3 modelden oluşmaktadır. Pelerinli, kaftanlı ve şehzade tasarımlı olan modellerde pantolon ve gömlek genel parçaları oluşturur. Pelerinli sünnet elbiseleri ile pantolon günümüzdeki kumaş pantolonlar gibiyken şehzade ve kaftanlı modellerde ayak bileğinden sıkmalı üzeri bol olmaktadır.

Sünnet için bu üç takımdan hangisi seçilirse seçilsin gömlekler aynıdır. Pelerinli takımlarda genellikle pantolon için kemer kullanılırken kaftan ve şehzade modellerde belde kuşak kullanılmaktadır. Pelerinli modellerde üst kısma pelerin, kaftanlı modellerde kolları uzun kaftan, şehzade modellerde ise kolları olmayan kaftana benzeyen cepken kullanılmaktadır. Sünnet şapkası ve asası da bu modeller içerisinde bulunabildiği gibi ayrıca da alınabilmektedir. Ayakkabılar ise sünnet elbiseleri ile uyumlu olarak seçilebilir.

Bu yazı 337 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun
Takip Ettiklerimiz