20’li yaşlardaki bayanlar için 10 cilt bakımı önerisi

20’li yaşlardaki genç bir kız iseniz sizlerle 10 cilt bakım ipucu vereceğiz.Gençken cildinizle nasıl ilgilenirseniz bunun meyvelerini orta ve yaşlandığınızda görürsünüz. En iyi cilt bakımı en erken başlanan cilt bakımıdır der moda atasözü :) .Çoğunlukla 20’li yaşlardaki genç bayanlar ya eğitim ile ya da kariyer ile çokça meşgul oldukları için cildin bakıma en çok ihtiyacı olduğu bu dönemleri es geçerler. Bu yaşlarda cildinize oldukça önem göstermeniz gerekiyor aslında. Bizler de esyadolabi.com editörleri olarak bugün 20’li yaşlarda cilt bakımı ipuçlarını paylaşacağız.

20'li yaşlarda güzellik

1-) Özellikle sağlıklı bir cilt için sağlıklı beslenmek gerekiyor. Sağlıklı bir cildin en çok ihtiyaç duyduğu şey mineral ve vitaminleri düzenlik almaktan geçer. Öncelikle bu yaşlarda kazanmanız gereken alışkanlık sağlıklı beslenme alışkanlığıdır.

2-)Düzenli bir şekilde egzersiz yaparak kan dolaşımını arttırmak. Kan dolaşımının artması cildin parlaklığını ve canlılığını arttırır.

3-) Düzenli bir şekilde yüzünüzü yıkayın. Gün içersinde yüzün maruz kaldığı toz, toprak ve mikroplardan düzenli bir şekilde yüzünüzü arındırmanız gerekmekte.

4-) Düzenli bir şekilde cildinize nemlendirici sürün.Sağlıklı cilt nemli olan cilttir. Kuru cilt yorgun ve yaşlı görünmenize sebep olur. Ayrıca kuruyan cilt kırışıklıkları daha fazla belli eder. Kaliteli bir nemlendirici ile cildinizin kurumasına izin vermeyin.

5-) Her gün cildinize kese atın. Kese atarak gün içersinde ölen derilerinizi vücudunuzda uzaklaştırarak gözeneklerin kapanmasını önleyebilirsiniz.

Devamı için 2.sayfaya geçin.

20'li yaşlarda cilt bakımı

6-) Güzel görünmek istediğinizin farkındayız her bayan çok daha güzel görünmek ister ve bu yönde uğraşlar verir. Fakat şunu unutmayın her şeyin fazlası zarardır. Bu yüzden mümkün olduğunca makyaj ürünlerini cildinizden uzak tutun. Özellikle 20’li yaşlardaki bayanlar cildin daha uzun ömürlü güzelliğini korumak için erken yaşlarda cildinizi yıpratmayın.İnanın ki hafif makyajla daha da güzel görünebilirsiniz.

7-) Güneşin zararlı ışınları cildin en büyük düşmanlarından biridir. Bu yüzden güneşin zararlı etkisinden cildinizi korumak için kaliteli bir güneş kremi kullanın.

8-) Mümkün olduğunca doğal olun, doğal görünün. Cildinizi dinlendirmeye özen gösterin. Her gün makyaj yapmayın. Bazı günlerde cildinize hiç makyaj yapmadan dinlenmesini sağlayın.

9-) Asla ve asla makyajı bir şekilde uyumayın. Uyumadan önce makyajınızı iyice temizlediğinizden emin olun. Bırakın cildiniz hava alsın.

10-) Eğer konu cildinizse kesinlikle cimri olmayın. Her zaman en kaliteli ürünleri kullanmaya çalışın. Kalitesiz merdiven altında yapılan makyaj ürünlerinin cildinizde yapacağı tahribat hayal bile edemezsiniz. Söz konusu cildinizse gerisi teferruattır.

20’li yaşlar cilt bakım alışkanlığının başladığı yılardır. Bu yaşlarda nasıl başlarsanız 40’lı yaşlarda da aynı şekilde devam edersiniz. Bugün alacağınız önlemler ömür boyu güzel bir cildinizi olmasını sağlayacaktır. Mutlu ve güzel kalmanız dileğiyle.

Bu yazı 312 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun
Takip Ettiklerimiz