Skip to main content

20’li yaşlardaki bayanlar için 10 cilt bakımı önerisi

20’li yaşlardaki genç bir kız iseniz sizlerle 10 cilt bakım ipucu vereceğiz.Gençken cildinizle nasıl ilgilenirseniz bunun meyvelerini orta ve yaşlandığınızda görürsünüz. En iyi cilt bakımı en erken başlanan cilt bakımıdır der moda atasözü :) .Çoğunlukla 20’li yaşlardaki genç bayanlar ya eğitim ile ya da kariyer ile çokça meşgul oldukları için cildin bakıma en çok ihtiyacı olduğu bu dönemleri es geçerler. Bu yaşlarda cildinize oldukça önem göstermeniz gerekiyor aslında. Bizler de esyadolabi.com editörleri olarak bugün 20’li yaşlarda cilt bakımı ipuçlarını paylaşacağız.

20'li yaşlarda güzellik

1-) Özellikle sağlıklı bir cilt için sağlıklı beslenmek gerekiyor. Sağlıklı bir cildin en çok ihtiyaç duyduğu şey mineral ve vitaminleri düzenlik almaktan geçer. Öncelikle bu yaşlarda kazanmanız gereken alışkanlık sağlıklı beslenme alışkanlığıdır.

2-)Düzenli bir şekilde egzersiz yaparak kan dolaşımını arttırmak. Kan dolaşımının artması cildin parlaklığını ve canlılığını arttırır.

3-) Düzenli bir şekilde yüzünüzü yıkayın. Gün içersinde yüzün maruz kaldığı toz, toprak ve mikroplardan düzenli bir şekilde yüzünüzü arındırmanız gerekmekte.

4-) Düzenli bir şekilde cildinize nemlendirici sürün.Sağlıklı cilt nemli olan cilttir. Kuru cilt yorgun ve yaşlı görünmenize sebep olur. Ayrıca kuruyan cilt kırışıklıkları daha fazla belli eder. Kaliteli bir nemlendirici ile cildinizin kurumasına izin vermeyin.

5-) Her gün cildinize kese atın. Kese atarak gün içersinde ölen derilerinizi vücudunuzda uzaklaştırarak gözeneklerin kapanmasını önleyebilirsiniz.

Devamı için 2.sayfaya geçin.

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.