Yulaf Maskesi

Yağlı Ciltler İçin Yulaf Maskesi

Sağlıklı cilt, lekesiz, parlak ve pürüzsüz gözükür. Bu görüntüye kavuşmak da tüm kadınların hayalidir. Cildimizde bu sağlıklı görüntüyü yakalayabilmek için, çeşitli cilt kremleri kullanıyor, cildin derinlemesine temizliğini sağlıyor olabiliriz. Ancak yaptığımız bu tür işlemler, cilt tipimize uygun değilse, maalesef istediğimiz sonucu alamayabiliriz.

Cildin derinlemesine temizlenmesini sağlamak için haftada en az bir kez maskelerden yararlanmamız gerekir. Cilt maskeleri de, cilt tiplerine göre çeşitlere ayrılır. Eğer yağlı cilttipine sahipsek, kuru ciltler için önerilen bir maske kullanmamız, sonuç almamamızı hatta daha kötü bir sonuç almamızı sağlayabilir.

Derin Temizlik İçin Yulaf Ezmesi

Evde kolayca hazırlayabileceğimiz doğal cilt maskeleri, ciltte derin temizlik sağlarken, siyah noktaları ve sivilceleri gidermeye de yardımcı olur.

Yağlı ciltler için en çok tercih edilen doğal cilt maskelerinden biri yulaf ezmesi maskesidir.Yulaf ezmesi maskesi, cildi temizlerken fazla yağlanmasına da engel olur.

Yulaf Ezmesi Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Haftada bir kez kullanarak siyah noktalarınızı temizlemenizi sağlayan yulaf ezmesi maskesi için ihtiyacınız olan malzemeler; 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi ve su.

Maskeyi hazırlamak için yulafları pişirin ve süzdükten sonra geni bir kabın içerisinde birkaç dakika ezin. Hazırladığınız yulaf ezmesini cildinize sürün ve 15 dakika bekleyin. Cildinizi ılık suyla iyice temizleyin. Son olarak cildinizi yumuşak bir havluyla kurulayın.

Bu maskeyi düzenli olarak haftada bir kez uyguladığınızda cildinizde yarattığı değişikliğe inanamayacaksınız!

Bu yazı 156 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun
Takip Ettiklerimiz