Skip to main content
guclu saclara sahip olmak icin resim

4 Adımda Güçlü Saçlara Sahip Olmak İçin

Günümüz koşullarında, kadın- erkek herkes saç ile ilgili sorunlar yaşamakta. Sizlere vereceğim doğal saç maskesi tarifi ile saçlarınızı güçlü kılacağınız gibi, saçlarınızın canlı ve parlak görünmesini sağlayacaksınız. Ayrıca hayatınıza katacağınız birkaç değişiklikle, saçlarınız hiç olmadığı kadar sağlığa kavuşacaktır.

Güçlü Saçlara Sahip Olmanın Yolları

Güçlü saçlara sahip olmak isteyen her kadının yapması gereken bazı uygulamalar vardır. Bu nedenle kadınlar güçlü saçlara sahip olmak için aşağıdaki yöntemleri kolayca uygulayabilir.

  • Yüksek miktarda kollejen içeren Grenetin, saçlarınızın sağlığa kavuşmasını sağlar. Küçük bir paket granitini şampuanınıza katın ve bu şampuanla saçlarınızı yıkayın. Daha hızlı sonuç almak istiyorsanız; yarım fincan suda grenitini sulandırın ve bu karışımla saçınızı yıkayın. Sonrasında saçınızı güzelce durulayın.
  • Saça parlaklık ve nem kazandırmanın en güzel yolu, zeytinyağı ile saçı ovmaktır. Kuru saça, saç diplerinizden başlayarak zeytinyağı sürün ve bir duş bonesi ile saçınızı kapayın. Normal bir şekilde duşunuzu alın ve en son saçınızı durulayın. Böylelikte duşta oluşan buharın gücünden faydalanıp, saçınızın yağı daha hızlı emmesini sağlarsınız.
guclu saclara sahip olmanin yollari resim
Güçlü Saçlara Sahip Olmanın Yolları
  • Saçlarınız zayıf ve kırılgansa; ya da saçlarınız dökülüyorsa, bal maskesi tam size göre. Masaj yaparak balı saçınıza sürün. Bal saçınızı beslediği gibi, saçınıza da parlaklık kazandıracaktır.
  • Bolca E ve D vitamini içeren yumurta, saçlarınızı da güçlendirecektir. Çiğ bir yumurtayı iyice çırpın ve masaj yaparak saç diplerinize sürün.20 dakika bekledikten sonra; soğuk ya da ılık su ile saçınızı durulayın.

Saçlarınızla ilgili ciddi bir probleminiz varsa, öncelikle bir dermatologa gitmek ilk tercihiniz olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.