5 Adımda Siyah Noktalardan Kurtulma

Aynaya her baktığınızda canınızı sıkan siyah noktalardan kurtulmak ister misiniz? Düzenli olarak uygulayacağınız 5 adımla temiz ve pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.
İnatçı siyah noktalardan 5 adımda kurtulmanın yollarını anlatacağız sizlere.

1-)Siyah noktalarla savaşmanın ilk ve olmazsa olmaz şartı cildi iyice temizlemek. Gün boyu makyaj ve çevresel faktörlerle kirlenen cildinizi gece yatmadan ve sabah uyandığınızda iyice temizleyin.

2-)İkinci adım, haftada iki ya da üç kez cildinize peeling yapmak. Cildin hasar görmüş tabakasını ortadan kaldırarak hücre oluşumunu hızlandırmaya yardımcı olan peeling işlemi, cildin daha sağlıklı görünmesine katkı sağlayacaktır.

3-)Siyah nokta bantları var olan siyah noktalarınızdan pratik bir şekilde kurtulmanızı sağlar. Uygularken satın aldığınız ürünün üzerindeki kullanma talimatlarına uymanızı tavsiye ederiz.

4-)Siyah noktasız bir cilde kavuşmanın bir diğer şartı cilde haftada bir kez maske uygulamak. Maskelerinizi seçerken cilt tipinize uygun olmasına dikkat edin. Siyah noktalar daha çok yağlı ciltlerde oluşur. Yağlı ciltler için olan maskeler cildin yağ oranı dengeler. Böylece siyah noktalar daha az görülür.

5-)Siyah noktalarla vedalaşmanın son adımı her akşam cildinizi temizledikten sonra cilt tipinize uygun bir tonik kullanmak. Tonik, gözeneklerinizi küçülterek yeni siyah noktaların oluşmasını engelleyecektir.

Bu yazı 188 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun
Takip Ettiklerimiz