Skip to main content

Adet Söktürücü Bitkiler,Adet Gecikmesi Nedenleri ve Çözümleri

Adet gecikmeleri bazı nedenlerden dolayı meydana gelir.Yaşa bağlı adet gecikmelerinin yanı sıra; erken yaşta ortaya çıkan menapoz ve kiste bağlı adet gecikmeleri sıklıkla görülen adet gecikme problemleri arasında yer alır. Adetiniz geç geliyorsa bazı doğal bitkileri kullanarak adetinizin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

1- Senelerden bu yana adet sorunları için kullanılmakta olan havuç tüketildiği zaman kanamanın gelmesini kolaylaştırır. Adet düzensizliği gören kadınlar havuç salatası tüketerek adetlerinin gelmesini sağlayabilirler. Adeti söktürücü bitkiler arasında zerdeçalda bulunmaktadır. Adet gecikmesi yaşayan kadınlar zerdeçalı yemeklerde yada salatalarda serpme şeklinde kullanabilirler.

adetgecikmesi

2- Adet gecikmesi kimi zamanlarda şok diyetlerden de meydana gelir. Ani şekilde verilen kiloların adet gecikmesine sebep olduğu belirlenmiştir. Bu nedenle yavaş yavaş kilo verilmeli ve vücudun adet gecikmesine karşı önlem alınmalıdır.

adet-sokturucu-caylar

3- Hastalıklarında adet gecikmelerine sebep olduğu belirlenmiştir. Guatr hastalığı olmak üzere; gribal hastalıklar ve enfeksiyon hastalıkları adetin gecikmesine sebep olur. Bu nedenle hastalıklardan korunmak için vücuda gerekli vitaminlerin alınması gereklidir.

adet-gecikmesi-nedenleri

4- Adet gecikmelerinin sebeplerinden biri de; ani hava değişimleridir. Ani hava değişimleri bu nedenle vücudun hormonlarını etkiler. Adet gecikmesi yaşadığınız dönemlerde ani şekilde hava değişikliği yaşamış olabilirsiniz.

sogan-suyu-adet-soktururmu

5- Kullanılan ilaçların adet gecikmesine sebep olduğu belirlenmiştir. Özellikle de depresanların büyük oranda adet gecikmesine sebep olduğu bilinir. Bunun yanında kemoterapi ilaçları da adet gecikmesine neden olur. Bu nedenle ilaç kullanıyorsanız adet gecikmesi yaşayabilirsiniz.

timthumb

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.