Skip to main content

AKSESUAR EVİNİZİN AŞKIDIR!

Bugün sizlere evinizin zarafetini sağlayacak püf noktaları sunmak istiyorum. Aksesuar görünüşün canıdır cananıdır. O olmazsa istediğiniz kadar pahalı ürünler alın zengin bir görünüm sağlayamazsınız. Salonunuz için ayrı aksesuar, banyonuz için ayrı aksesuar hatta mutfakta bile göz yormayacak kullanışı zorlaştırmayacak şık bir görünümü kazandırabilirsiniz. Evim evim güzel evim söylemine her bayanın gönülden eşlik ettiğini biliyorum. Ayrıca benim gibi ev kurma heyecanı olanlar ile heyecanımı da paylaşmak istiyorum. Peki evimizi nasıl dizayn etmeliyiz? Dizayn ve aksesuarda odanın büyüklüğü en önemli etkendir. Küçük bir odaya devasa bir tablo veya aksesuar koyamazsınız. Hem evi daraltır hem de ruhunuzu…

 

Kişisel zevkleriniz aksesuarınızın biçemini ve fiyatını da değiştirebilir. Kişiliğiniz sadece kıyafetle yansımaz aslında evinizdir kişiliğinizi yansıtan. Koltuk kenarlarına işlenen taşlardan tutun da klozet kapağına varıncaya kadar her yere yakıştırılmaya çalışılan Swarovski taşları kimine göre çok şık kimine göre yersiz. Maddenin varlığını göstermek, göze batırmak kişisel kanaatim yersiz. Şık olan her şey güzeldir ama pahalı olan her şey güzel değildir.

 Geçtiğimiz dönemlerin modası olan yine altın renkli vazolar Osmanlıdan gelen bir kültür gibi gözükse de altınla hemhal olmuş gibi görünür. Şıklık göz yormamalı ve aynı zamanda modern olmalı.
Aksesuar sadece köşe de tozlanan bir aparat değil evin ruhuna sinmeli! Peki tüm bunlara nasıl dikkat etmeli? Modernlikten yana iseniz beyaz renk en masum ve safıdır! Beyaz mobilya tercih ederseniz her türlü renkle aksesuarınızı renklendirebilirsiniz. Kişisel tercihim beyaz zemin üzerine mum aksesuarı veya ışıklandırma kullanımı son derece zarif duruyor.
Mum aşığı olanlar bilir, mumun kokusu rengi her yere yakışır… Ve en önemli bir nokta daha ışıklandırma… Salonda gece lambası tarzında sönük bir ışık tercih edilmemeli… tavan dışında köşelerde aydınlatıcı tercih edilmeli… Diğer bir önemli nokta ise ayna! Ferah bir görünümü sağlayacak olan ışık kadar önemli olan aynalar evinizi olduğundan daha zarif gösterecektir… Son zamanlarda yolunu sık sık aşındırdığım IKEA, Bauhouse ve Tepehome tercihlerinizden olabilir…

Sizlere beğendiğim ve hoşuma gidenleri ekte paylaşıyorum ki sizinde fikriniz olsun. İyi seyirler diler, ufkunuzda bir zerre açabildiysem ne mutlu bana ve bize.

Gamze…

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.