Argan yağının bir tek ölüme faydası yok

Argan Yağı pahalı bakım ürünlerini kullanmaktan bıkan hiçbir şekilde bunların faydasını görmeyen tam aksine cep yakan fiyatlarından şikayetçi olan bayanlar için bulunmaz mucizevi cilt bakım ürünlerinden en doğal olanıdır. Argan Yağı genellikle İsrail, Cezayir ve Fas gibi  ülkelerde yetişen Argan Ağacının meyvesi yeşil fındıktan elde edilen doğal yağdır. Bu ağaç öyle bir ağaçtır ki 450 yıl yaşayabilen, çok fazla bulunmadığından dolayı diğer doğal yağlara nazaran daha pahalı olan bir bitkisel yağ çeşididir. Şunu da belirtmemiz gerekiyor ki, Argan yağına dünyada talep gittikçe artıyor.

Argan-yaginin-faydalari (1)

Eskiden güzelliğine düşkün bayanlar ağaçtan topladıkları tohumları ezerek yağlarını çıkartır ve bakım ürünü olarak kullanırlarmış. Fakat 1 lt yağ üretmek için 20 saatlik bir uğraş gerektiğinden oldukça uğraş isteyen bir çaba. İçerisinde oldukça fazla E vitamini içerdiğinden dolayı 6 ay bozulmadan kalabilen bir organik yapıya sahip bir bitkisel yağ çeşididir Argan Yağı. Argan Yağı’nı biraz da olsa tanıdığımıza göre mucizevi etkilerini paylaşmaya başlayabiliriz.

Argan Yağı’nın Faydaları

Argan-yaginin-faydalari (4)

Kanser hücrelerinin çoğalmasını engellediği bilinen Triterpenoids maddelerini bolca içerdiği bilinen Argan Yağı, cildinizi de koruyan çok etkili bir bitkisel yağ çeşididir. İçerdiği etken maddeler ile cildinizde yer alan izlerin veya lekelerin daha çabuk iyileşmesini sağladığı gibi dezenfektan ve güneş koruyucu özelliği ile de dinya çapında bayanların en çok kullandığı yağ çeşididir.  İçersinde bolca ihtiva ettiği E vitamini sayesinde kardiyovasküler  yani kalp bozukluklarının aynı zamanda kalp fonksiyonlarının düzeltilmesi için de mükemmel bir doğal ilaç konumundadır.

Şifa Kaynağı Argan Yağı

Argan-yaginin-faydalari (2)

Argan yağı zeytinyağı ile aynı işlevlere sahip olduğundan dolayı bazen kullanıcılar tarafından karıştırılmakta. Halbuki Argan Yağı’nın zeytinyağına göre büyük bir farkı bulunmaktadır ki bu da zeytinyağına nazaran %80 doymamış yağ asiti içermesidir  ki bu da zeytin yağına göre oksidasyonlardan daha az etkilendiğini göstermektedir. Bu da vücudunuzda oluşan herhangi bir iltihap durumunda iltihabın azalmasına faydalı olduğu gibi cildin nem tutmasına da yardımcı olmaktadır. En büyük faydası ise kansere karşı oldukça faydalı olmasıdır.

Yaşlanma ile mücadelede Argan Yağı

Erkekler ve bayanlar bir çok bitkisel Argan Yağı anti-aging yani yaşlanmayı önleyici olarak kullanmışlardır. Anti-aging olarak bilinen bitkisel yağların en etkili olanı olarak Argan yağıdır. Bunda en önemli etken E vitamini oldukça fazla içermesidir. Ciltte yer alan zararlı bakterilerle mücadelede oldukça etkili olan Argan Yağı cildin yaşlanmasını geciktirerek yaşlanmayı erteler. Argan yağı ayrıca kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtilerini yok eder, güneş ışınlarından gelen zararlı UV (Ultraviole ) ışınlara karşı da koruyucu özelliğe sahiptir.

Argan Yağının Tıbbi Faydaları

Argan-Yaginin-Faydalari

İçersinde bulunan seteroller sayesinde tıbbi amaçlar için de oldukça fazla kullanılan bir yağdır Argan Yağı. Kolestrolü engelleyip özelliğinden dolayı Kolestrol hastaları için de tercih edilmekte Argan Yağı. Ayrıca kemiklerin yıpranması sürecini yavaşlatarak, kemik erimesine de iyi geldiği söylenmekte. Ayrıca akne, kuru cilt, egzama, sedef hastalığı ve suçiçeği gibi rahatsızlıkların tedavisinde de Argan yağı kullanılmaktadır.

Hamilelik sonrası oluşan çatlakların giderilmesinde de Argan yağı oldukça etkili bir yöntemdir. Afrodizyak etkiye de sahip olan Argan yağı cinsel isteği arttırıcı özelliği ile erkekler tarafından oldukça tercih edilmektedir.

Ayrıca Argan yağını yemeklerinizde kullanarak leziz yemekleri yapmanın yanı sıra kan dolaşımının artmasını ve bağışıklık siteminizin güçlenmesini sağlayabilirsiniz.

[button color=”orange” size=”medium” link=”https://www.esyadolabi.com/uzum-cekirdegi-yaginin-cilde-faydasi/” ]Üzüm çekirdeği yağının faydaları için tıklayınız.[/button]

Bu yazı 237 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun
Takip Ettiklerimiz