Skip to main content

Bahçe Dekorasyonu İncelikleri

Bahçe dekorasyonu evinizin dekoruna uygun bir şekilde tasarlanmış ve genellikle farklı objelerin içine çiçeklerin düzgün şekilde yerleştirilmesiyle meydana getirilir. Bahçenin müsait bölgelerinde kullanılan banklar ve oturma köşeleri bahçelere farklı bir hava kazandırır.

1- Tahtaların İçinde Yetişen Çiçekler

Bahçe düzenlemesinde kullanılan en doğal malzemelerden biri de; tahtalardır. Tahtaları belli bir şekilde birbirlerine uyumlu hale getirerek içine çiçekler ekebilirsiniz. Bu görüntü bahçede düzgün bir şekilde çiçek alanları oluşturmanızı sağlar. Daha geniş alanlar yaratmak için çiçekleri bu şekilde yetiştirmeyi seçebilirsiniz.

4-pratik-bahce-dekorasyonu-onerileri-mimuu-com-2

2- El Arabasında Yetişen Çiçekler

Farklı ve kullanmadığınız objelerin içinde çiçek yetiştirebilir üstelik bu çiçekleri renkli olanlardan seçerek bambaşka bir görünüm yakalayabilirsiniz. El arabasında yetiştireceğiniz çiçeklerin çok renkli olması bahçenin daha canlı ve estetik görünümde olmasını sağlayacaktır.

bahce-dekorasyonu-icin-fikirler-2

3- Dekorasyon Örneği Olarak Taş Döşeme 

Bahçenin geniş ve uygun alanlarına taş döşeyerek geometrik şekiller elde edebilirsiniz. Bahçenin durumu müsaitse yerlere gri ve kahverengi tonlardan oluşan küçük çakıl taşları döşeyebilirsiniz. Bu bahçe için harika bir dekorasyon zemini olacaktır.

bahçe-taş-dekorasyonu-2015

4- Heykellerle Oluşturulan Bahçe Dekorasyonları 

Minik heykellerin büyülü havasından faydalanarak bahçe dekorasyonu oluşturabilirsiniz. Minik heykeller bahçeye mistik bir hava kazandırır. Hiç kullanmadığınız ve evinizde fazlalık olan heykelleri bahçeye taşımanın zamanı geldi. Bu heykellerin yanına renkli çiçekler koyarak havayı biraz daha yeşillik alana uygun hale getirebilirsiniz.

bahçe-dekorasyonu-yaparken-nelere-dikkat-edilmelidir

5- Şık Banklarla Bahçe Dekorasyonu 

Şık banklar oturma alanlarının genişliği ve rahatlık bakımından bahçe için ince bir dekorasyon fikridir. Tahta olan banklar var olduğu gibi tamamen metalden meydana gelen kıvrımlı desenlere sahip banklarda bulunmaktadır. Bahçenin uygun bir köşesine yerleştireceğiniz banklar size rahat bir oturma alanı sağlayacaktır.

bahce-dekorasyonu-1

6- Geniş ve Renkli Oturma Alanları 

Bahçeniz ne kadar büyükse o kadar şanslısınız. Bahçede kullanacağınız dekorasyon fikirleri bahçenin genişliğine göre daha da artacaktır. Bahçenin uygun bir kısmına beton ve yuvarlak ölçülü bir oturma alanı yaptırabilir ve üzerini renkli yastıklarla süsleyerek sevimli oturma alanları oluşturabilirsiniz. Renkli yastıklar yeşillik alana uygun şekilde tasarlanmış olmalıdır.

bahçe-dekorasyon

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.