Skip to main content

Bakalım Çam Yağı Saç Dökülmemi Engelleyecek mi?

Merhabalar. Saç dökülmesi bayan erkek bir çok kişinin hakikaten başının belası. Saç dış görünümde dikkat çeken önemli bir etken ve bu etkenin yavaş yavaş avuçlarının içinde kaybolmasını izlemek insanı perişan ediyor.

Ben de saçlarını yavaş yavaş kaybeden milyonlarca insandan bir tanesiyim. Her sabah kalktığımda yastığımda benden kopan parçaları görmek insanı nasıl perişan ediyor bunu ancak yaşayan bilir. Sen de yaşıyorsun ki Google’da “saç dökülmesini çam yağı önler mi“, “saçım dökülüyor ne yapmalıyım” veya “saç dökülmesine ne iyi gelir” diye yazdın ve taaa buralara kadar geldin.

Aslında bu yazıyı yazmamdaki en büyük sebep ben de Google’a saçım dökülüyor imdaaaaatt diye yazdım ve karşıma hep milyonlarca pazara sahip saç ürünlerinin gereksiz reklamları çıktı. Bu iş böyle olmayacak diyip doktora gittim ki kesinlikle sizlere önerim saç dökülmesini engelleyeceğini vaad eden hiç bir ürünü veya yöntemi doktorunuza danışmadan, bir kan tahlili yaptırmadan kullanmayın.

Aslında internet ortamında saç dökülmesini engellemeye dair yöntemlerin kişiden kişiye saç tipinden saç tipine değiştiğini gördüm. Bir yöntem birine iyi gelirken diğerine tam tersi negatif olarak geri dönmüş. Öncelikle saçınızı iyi tanımalı ve saçınızın dökülme sebebini iyi öğrenmelisiniz.

sac-dokulmesi-hikayem-cam-yagi-prozinc (1)
Çam Terebentin Yağı
sac-dokulmesi-hikayem-cam-yagi-prozinc (3)
Pronzic Plus Şampuan
sac-dokulmesi-hikayem-cam-yagi-prozinc (4)
Pronzic Plus Saç Losyonu

İnternette saç dökülmesine karşı ne tür yöntemler yok ki;

Sığır yağını saça sürmekten, sarımsak sürmeye, çam yağı yönteminden zeytinyağı sürmeye badem yağı. çörek otu  yağı…. neler neler.

Evet başta da söylediğim gibi çok araştırdım fakat saç dökülmesini durduracak, saçın yeniden çıkmasını sağlayacak tek bir yöntem veya kesin çözüm diyebileceğimiz bir yöntem malesef ki yok.

Cildiye doktoruna gidip kan tahlilini verdikten sonra çıkan sonuçlarıma bakan doktor değerlerimin iyi olduğunu ve saç dökülmesinin genetik olduğunu söyledi. (Bunu malesef duymak insanı mahvediyor). Peki hocam kurtuluşu yok mu dediğim de bir kaç ilaç yazalım bakalım görelim dedi.

Doktorumun tavsiyesi ile Prozinc Plus adında bir şampuan ve Prozinc saç losyonunu kullanmaya başladım. Aynı zamanda Bim’de satılan Terebentin Çam Yağını şampuanıma bir kaç kapak dökerek saçlarımı bununla yıkamaya başladım.

 

Çam Yağı saça faydalı mı diye çok araştırdım ve genel kanı ve uzmanların tavsiyesi bu yönde idi. (Burada ben kesinlikle sizin de bu yöntemi uygulamanız gerektiğini söylemiyorum. Her bünye bu gibi yöntemlere farklı bir reaksiyon verebilir. (ÖNCE DOKTORA DANIŞIN)

Evet asıl bu yazıyı yazmamdaki amacıma gelecek olursak bu şampuan, losyon ve çam yağının faydalı olup olmayacağını hep beraber göreceğiz. Tüm bu süreci sizlerle paylaşacağım. Umarım umutsuz bir şekilde saçının yavaş yavaş kaybolmasını izleyen  herkese bir umut olur.

Edit: Yakın bir zamanda saçımın fotolarını koyup karşılaştırmalı olarak süreci hep beraber izleyebileceğiz.

 

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

5 yorum “Bakalım Çam Yağı Saç Dökülmemi Engelleyecek mi?”

  1. merhaba bende de erkek tipi saç dökülme var ben de pronzic şampuanı kullansam faydasını görür müyüm acaba

  2. ya hakkaten çam yağı terebentin saç dökülmesini engelliyor mu?
    Saçınızın resmini ne zaman koyacaksınız, bende de acayip saç dökülmesi var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.