Bayan Örgü Yelek Modelleri

Paylaş
 

Bayan örgü yelek modelleri ister tığ yardımıyla ister şiş yardımıyla örülebilir. Şiş ve tığ ile örülen modeller arasında;

  • 2,5 numaralı şiş yardımıyla örgünüze başlayabilirsiniz. Arka kısım için 208 ilmek gerekli olup ön kısım için 131 ilmek her iki taraf için ilmek alınacaktır. İlk öncelikle istediğiniz kalınlıkta lastik kısmını örmeniz gerekir. Tabi düğme için ilmek kesmeyi unutmamanız gerekir. Daha sonrasında lastik kısmı geçtikten sonra 1 düz örülüp arkadan kesilecek, 1 kesilip 1 düz, 2 ters, 3 düz örülecek. Bu işlem böylece devam edecek. Kol kısmı gelince kol kesilecek ve ayarlanacak kişiye göre. Arka kısımda aynı şekilde ayarlanacak ve bitirilecek. Daha sonrasında aynı yün ile dikilecek.
  • Bayan örgü yelek modelleri arasında Kuş kafesi örgü modeli: 5 numaralı tığ yardımıyla örülmektedir. Yünün çift kat olması gerekir çünkü ince yün kullanıyoruz. İlk önce 100 zincir çekilir. İkinci sıraya geçerek, 2 zincir çekilip her ilmeğe tek batışla 10 tane sık iğne yapılır. Daha sonrasında 80 zincir çekilip sonda kalan 10 zincire sık iğne yapılır. Üst sıraya çıkmak için ise hep 2 zincir çekilir. Her ilmeğe de bir kere batarak sık iğne çekilir. Bu şekilde örgü örülerek 80 tane sıra oluncaya dek devam edilir. Böylelikle oldukça modern bir görüntü oluşur.

Bayan Örgü Yelek Modelleri Resimleri

Bu yazı 288 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun
Takip Ettiklerimiz