Bayanlar İş Görüşmesine Giderken Nasıl Gİyinilir?

İster yönetici ister işçi pozisyonu için başvurun iyi bir ilk izlenim için kıyafet önemlidir. İşveren kıyafetinize bakarak ön bilgi sahibi olabilir. Kıyafetin belirleyici olduğu fikrine katılıyorsanız giyinme konusunda verilen önerilere göz atabilirsiniz. Hemen söyleyelim; Mini etek ve dar kıyafetlerle iş görüşmesine gidilmesi kesinlikle önerilmiyor.

Öncelikle iş görüşmesi için çağrıldığınız veya başvuracağınız yeri arayarak, özel bir kıyafet uygulaması olup olmadığını sorun.

İş yerini sektörel olarak değerlendirin. İş yerine yürümeniz gerekiyorsa ve mekan büyükse bol pantalon ve kazak giyebilirsiniz. Eğer ortak ve kalabalık bir ofise gidecekseniz, sade ve şık giyinebilirsiniz. Resmi olmayan bir ofiste görüşme yapacaksanız da, pantalon, ceket ve bir bluz uygun olabilir.

Eğer bir etek giymeyi tercih ediyorsanız sentetik ve parlak saten bir etek tercih edilebilir. Mümkün olduğunca mini etek, dar kazak, pasaklı gösteren kıyafetlerle, sandalet tarzı ayakkabılarla iş görüşmesine gitmeyin.
Unutulmaması gerekenler
Evden çıkmadan önce son kez çantanızı kontrol edin, makyajınızı tazeleyin ve son kez aynaya bakın. İyi geçmesi olası bir iş görüşmesine hazırsınız!
İlk izlenim için tek bir seçim şansınız var; Çok resmi veya yerine göre giyinmek.
Trend olan stilinizin algılanmasını zorlaştırdığından daha iyidir. Kıyafetler senin hakkındaki izlenimi güçlendirir. Anlatmak istediğin şeyi anlatır.

 

 

 

Sizlere tavsiye niteliğinde bir kaç kombin ayarladık…

 

 

 

Bu yazı 185 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun
Takip Ettiklerimiz