Skip to main content

Bebeğinizin Cinsiyetini Çin Takvimi ile Kolayca Belirleyebilirsiniz

Çocuk sahibi olma hayallerine kavuşan çiftler, artık büyük bir mutlulukla hamilelik döneminin tamamlanmasını ve bebeklerini kucaklarına alacakları günün gelmesini beklemektedirler. 9 aylık gebelik süreci içerisinde hem annenin hem de babanın başlayacak olan yepyeni bir yaşama adapte olmaları gerekmektedir. Hamilelik süreci de tıpkı bebeğin doğumu gibi yeni ve değişik bir süreç olacak ve ebeveynler hamilelik döneminden itibaren attıkları her adımı bebeklerini düşünerek atacaklardır. Gebelik dönemi özellikle annenin bebeğinin sağlıklı gelişimi için vücuduna son derece özen göstermesi gereken bir dönemdir. Bu dönemde anne, sağlıklı beslenmeli, spor yapmalı, sigara, alkol, kahve, kola gibi zararlı etmenlerden bebeğini uzak tutabilmelidir. Ayrıca vücudun hamilelik dönemine kendisini hazırlama ve adaptasyon sürecinde de kimi zaman sıkıntılar yaşanabilmektedir. Bu nedenle baba adaylarının da anneye elinden geldiği kadar destek olması ve yardım etmesi son derece önemlidir.

Hamilelik döneminde bebeğin sağlıklı gelişimi için düzenli olarak bir hekim tarafından takip edilmesi ve haftalık gelişimlerinin kontrol edilmesi gerekmektedir. Genellikle hamilelik dönemi hafta hafta belirlendiği için aylık hesaplamalar yapan kadınlar kaç haftalık hamileyim gibi sorular sorabilmektedir. Bu konuda en kesin cevabı kontrolü yapmakta olan hekim vermektedir. Hamileliğin 4. Ayından itibaren ise artık bebeğin cinsiyeti kesin bir şekilde gözlemlenebilmektedir. Ultrason muayenesi ile hekim bebeğin cinsiyetini görebilmekte ve aileye mutlu haberi iletebilmektedir.

Çin’de yaklaşık 700 yıldır kullanılan bir yöntem olan çin takvimi ile de bebeğinizin cinsiyeti hakkında bir tespit yapabilirsiniz. Tabii ki herhangi bir şekilde bilimsel geçerliliği olmayan bu yönteme göre bebeğin cinsiyeti üzerinde annenin hamile kaldığı yaş ile hamile kaldığı ay oldukça etkili olmaktadır. Siz de dilerseniz doktorunuzdan kesin sonuçları duymadan önce çin takvimi ile bebeğinizin cinsiyetinin ne olacağını inceleyebilirsiniz.

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.