Skip to main content

Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

 

Bebek odaları kız ve erkek bebeklere göre farklı şekillerde dizayn edilmelidir. Mavi ve pembe renklerinde döşenen bebek odaları kimi zaman oyuncaklarla veya duvar süsleri ile renkli hale getirilir.

1- Renkli Bebek Odası Dekorasyonları 

Renkli dekorasyon örneklerinden olan yeşil beşik, kırmızı dolap ve renkli aydınlatmalar bebekler için uygun olan oda fikirlerinden biridir. Bebeğinizin rahat bir şekilde dikkati dağılmadan uyumasını istiyorsanız daha sade bebek odası dekorasyonlarına yönelebilirsiniz.

bebek-odalari-icin-harika-dekorasyon-fikirleri-1431805948-14990788921

2- Duvar Süsleri ile Zenginleştirilmiş Bebek Odası Dekorasyonları 

Bebek odalarını dizayn ederken renkli duvar kağıtlarından da faydalanabilirsiniz. Beyaz bir beşik, beyaz tül ve beyaz giysi dolabının yanı sıra; odaların duvarlarında kullanılan kağıtlar belli bir figüre ait renkli kağıtlardan meydana gelir. Bu tip bebek odaları daha sade ve sakin görünümlüdür.

beyaz-bebek-odasi-1

3- Denizci Teması Bebek Odası Dekorasyonları 

Denizci teması ile zenginleştirilmiş bebek odası dekorasyonlarında mavi ve beyaz renk baskın olarak kullanılmaktadır. Duvarlar tamamen mavi ve yatak beyazdır. Bu tip odalarda aynı zamanda aksesuar seçiminde de kırmızı renk objeler kullanılır. Erkek bebekler ve çocuklar için uygun oda dekorasyonlarından biridir.

Combine-the-tropical-theme-with-a-touch-of-nautical-charm

4- Prenses Temalı Bebek Odası Dekorasyonları

Kız bebekler için tasarlanan pembe ve pembenin tonlarından oluşan bebek odaları şık ve sade görünümleri ile huzurlu bir ortam sunarlar. Duvarlarda yer alan süslemeler pembe rengine uygun olan açık yeşil renklerle donatılmıştır.  Pembe bebek odası dekorasyonlarında kullanılan perdeler fırfırlı ve prenses temalı yatak odalarına uygun olarak şekillendirilmiştir.

Çocuk-Odası-Dekorasyon-Modelleri

5- Tül ve Fırfır Detaylı Bebek odası Dekorasyonları 

Tüllerin zarafetinden meydana gelen bebek odası dekorasyonları kız bebekler için uygun dekorasyonları oluşturur. Yatakta ve tüllerde kullanılan fırfır detaylar açık pembe ile daha soft bir hale getirilir. Duvarlarda bebek resimleri odayı bebeklere daha uygun hale getirir. Odanın içinde soft renklerden oluşan bir koltuk ve giysi dolabı da yer alır. Masal dünyasını andıran bu odalarda aydınlatma yine loş bir ışıktan seçilir.

Kız-Bebek-Odası-Dekorasyon-Fikirleri-1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.