El Yapımı Bebek Örgü Yelek Modelleri

Paylaş
 

Kış ayları yaklaşmadan anneler, babaanneler ve ananeler torunlarına ve çocuklarına üşümemeleri için yelek ve ceket örmeye başlamışlardır bile. Çünkü bebeklerin üşümemesi için en ideal kıyafet el örgüsü yelek ve ceketlerdir. Göz bebeği gibi baktıkları bebeklerine çeşit çeşit, birçok renkte örgü yelek ve ceketler örüp giydirirler.

Peki, bebek örgü yelek modellerine baktığımızda birçok örgü modelleri ile karşılaşabiliriz. Bunlar arasında kolay örülebilen modelleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bebek örgü yelek modelleri arasında Kapüşonlu yelek için 3,5 numaralı şiş ile örgüye başlıyoruz. 156 ilmek ile örgüye başlanıyor ve 12 sıra lastik olmak üzere 12 ters ve 12 düz örgü örülüyor. Tabi düğmelerin geçişi için belirli aralıklarla ilmek açmak gerekiyor bunu unutmayın. Daha sonra 6 ilmek kenar bantlar ayrılarak 6 ilmekten sonrasını 1 ters 1 düz olmak üzere devam edilecek. Daha sonrasında 1 ters, 8 düz,1 ters ve 54 ilmek için 54 tane düz örülecek ve aynı sayı ile deva edilecek. Koltuğa kadar modelimize devam ediyoruz ve koltuk kısmı geldiği zaman kesiyoruz. Aynı işlemi arka kısmını örerken de gerçekleştiriyoruz. Tabi ön tarafta düğme boşluklarını unutmuyoruz.

Sıra kapüşona geldiğinde ise, ne kadar büyük istediğinize bağlı olarak boyunu ve genişliğini ayarlıyoruz. Arkada ve önde ilmek çıkartıp aradaki ilmekler düz örülecek. Ve bu şekilde istediğiniz boyutta örerek kapüşonunuzu da kesebilirsiniz. Böylelikle kapüşonlu yeleğiniz son işlemleri de uyguladıktan sonra hazır olur.

El Yapımı Bebek Örgü Yelek Modelleri Resimleri

Bu yazı 295 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun
Takip Ettiklerimiz