Skip to main content

Bebeklerin kabızlığına çözüm

Zahide ile Yetiş Hayat programına katılan Dr. İbrahim Saraçoğlu bebek bakımında çok önemli olan bilgiler verdi. Öncelikle bebeklerde sıkça rastalanan kabızlık olayına değinen Dr. İbrahim Saraçoğlu; bebeklerin anneyi emdikten sonra kendi değimiyle mutlaka “gıglatılması ” yani gazının çıkarılması gerektiğini ekledi ve bebek emdikten sonra hemen yatırılmasının özellikle de sırt üstü yatırılmasının çok yanlış olduğunu belirtti.

Dr. İbrahim Saraçoğlu bebeğin anneyi emmesinin ardından sırtını yavaş yavaş okşanması gerektiğini böylece bebeğin gazını daha rahat çıkarabileceğini söyledi. Emmeyi bitirdikten sonra bebeğin sırt üstü değil de yan bir şekilde yatırılması bebeğin daha rahat etmesini sağlayacaktır.

Bebeğin En Huzurlu Olduğu Pozisyon

Bebek bakımında en büyük sorunlardan bir tanesi de bebeğin sürekli huzursuz olması ve bu huzursuzluktan kaynaklanan bebeklerin sürekli ağlamasıdır.

İbrahim Saraçoğlu Bebeğin en rahat olduğu tutuş
İbrahim Saraçoğlu Bebeğin en rahat olduğu tutuş

Dr. İbrahim Saraçoğlu bebeğin aslında yetişkin bir insan gibi rahatına düşkün olduğunu mıncıklayarak sevmenin bebeği çok rahatsız ettiğini söyleyip, annelerin çokça bildiği bir yanlıştan bahsetti. Bebek huzursuz olduğunda veya ağladığında omzunuza yaslandırmak yerine aşağıda Dr. İbrahim Saraçoğlu‘nun tuttuğu gibi bebeği tutmanın onu çok rahatlattığını söyledi.

Bebeğin en rahat olduğu tutuş
Bebeğin en rahat olduğu tutuş

Huzursuzluktan kaynaklı ağlayan bir bebeğin bu tutuş sayesinde %90 ağlamasını keseceğini belirten Dr. İbrahim Saraçoğlu, bu pozisyonun bebeğin en rahat ettiği tutuş olduğunu belirtti.

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.