Skip to main content

Beyaz gelin korsesi

Gelinliklerin içine son dönemde özellikle hafif toplu ya da kilo problemi çeken bayanların vazgeçilmez olarak kullandıkları beyaz gelin korsesi bayanların olduklarından birkaç beden daha zayıf göstermekte ve söz konusu gelinliğin içine sığmalarını kolaylaştırmaktadır.

Gelinlik içinde rahat etmek

Gelinlik modellerinden en çok tercih edileni kabarık prenses tipi gelinlikler iken bu gelinliklerin içine bir de gelinliğe özel korse giymek gerçekten bayanlar için çok zor olmaktadır. Gelinliğin ağırlığını saatlerce taşımak zorunda kalan bayanlar bir diğer yandan korsenin verdiği sıkıştırma hissi ile hem kendini rahatsız hissedecek hem de içinden geldiği gibi hareket edebilme kabiliyetini kaybedecektir. Bu nedenle gelinlik içine giyilecek korselerde kumaşın ve dikişlerin gelini rahatsız etmemesi oldukça önemlidir. Olabildiğince pamuk yüzdesi yüksek korselerin seçilmesi gelinlerin hem kendilerini rahat hissetmesi hem de sağlıklarını koruması için oldukça önemlidir.

Beden seçiminde abartıya kaçmamak

Çok beğendiğiniz bir gelinlik modelinin size uygun bedeni yoksa ve aranızdaki beden farkı korse ile kapatması zor bir beden farkı ise hiç riske girmemeniz daha doğru olacaktır çünkü mevcut bedeninizi 4 ila 6 beden arasında küçülten korselerde hem sağlığınızı ve rahatınızı bozmuş olursunuz hem de gelinliği giydiğinizde göğüs bölgenizde oluşacak şişlik ile vücut görünüşünüzü bozmuş olursunuz. Bu nedenle daha sağlıklı gelin korsesi seçimleri için korse bedeninde abartıya kaçmamalı ve gelinlik seçiminizi de buna göre yapmalısınız.

2016 Beyaz gelin korsesi resimleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.