Skip to main content

Beyazlayan saçlara ne yapmalı?

Cımbızı bırakın

Saçlarınızda yer alan beyazlardan kurtulmak için sakın ama sakın cımbız kullanmayın.Çünkü cımbızla saçınızı kopardığınızda daha fazla beyaz saçın çıkmasına neden olacaksınız ve saçı çekip koparttığınızdan dolayı saç diplerinde yer alan foliküllerine zarar vereceğinizden dolayı saçlarınız zamanla incelerek zayıflayacaktır.

Kafaya takmayın

Beyaz saçlarınızı ne kadar kafaya takarsanız o kadar bu işin içinden çıkamamaya ve büyük bir problem haline getirmeye başlarsınız.Bu da daha fazla stresin oluşmasına ve saçlarınızın daha fazla uzaması anlamına gelir.

Beyaz Saçı Karıştırın

Saçlarınız arasında sadece birkaç tel beyaz saç var ise, saçınızı komple boyamaya gerek yok.Yapmanız gereken sadece beyaz olan saçı geçici saç boyaları ile boyayarak beyazlardan kurtulmak olacaktır.Boyadığınız beyaz saç telleri sizlerin doğal saçları arasında kaybolacaktır.

Cila sürerek beyazlardan kurtulun

Saçlarınız arasına cila attırarak daha canlı bir saça ve daha parlak görünümlü bir saça sahip olabilrsiniz.

Kıvırcık saç modelini deneyin

Eğer saç modeliniz düz ise eski alışkanlığınızı bir kenara bırak kıvırcık saç modelini terci ederek beyaz saçlarınız bu şekilde kamufle edebilirsiniz.

Saçlarınızı sevin

Kır saçlara sahip olduğunuzdan dolayı üzülmek yerine onları benimseyin.Özellikle kadınlarda beyaz saç özgüveni gösterir, erkeklerde ise karizmayı.Beyaz saçlarınız sevin ve tadını çıkarmaya devam edin.

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.