Eşya Dolabı
Bu formül sindirimi kolaylaştırıyor göbek yağlarını yok ediyor
30 Mayıs 2014
admin

Bu formül sindirimi kolaylaştırıyor göbek yağlarını yok ediyor

Zahide ile Yetiş Hayata programında Dr. Fevzi Özgönül  hocanın göbek yağlarını eriten formülünü sizlerle paylaşacağız. Göbeğimizdeki yağlardan kurtulmak istiyorsak, bağ dokumuzun...

Zahide ile Yetiş Hayata programında Dr. Fevzi Özgönül  hocanın göbek yağlarını eriten formülünü sizlerle paylaşacağız.

Göbeğimizdeki yağlardan kurtulmak istiyorsak, bağ dokumuzun sıkılaşması gerekiyor. Bağ dokunun da sıkılaşması için de enzim üretmek zorundayız. Enzim üretirsek o göbek gider.

Lor peyniri ile göbek yağlarınızdan kurtulun

İlk lokma ağza girdiğinde sindirim sistemi çalışmaya başlar. İlk lokma girdiğinde tükürük bezleri aktive oluyor ve tükürük bezleri dil altındaki bir noktadan mideye emir gönderiyor ve diyor ki sindirim başlasın. Enzim üret, asit üret.

Bugün sizlerle Dr. Fevzi Özgönül hocanın Zahide ile Yetiş Hayat programında paylaştığı göbek eriten formülü bizler de sizlerle paylaşacağız. Bu göbek eriten karışımın ana maddesi “Lor Peyniri“.

Göbek Yağlarını Eritmek İçin Lor Peynirli Karışım

Göbek Yağlarını Eritmek İçin Lor Peynirli Karışım

 

Lor peynirli göbek eriten karışımın hazırlanması;

Bir kaba biraz lor peyniri koyuyoruz ve üzerine biraz da ceviz rendesi koyuyoruz. Biraz da badem rendesi ilave ediyoruz.  Çok az bir miktar yemek kaşığı ucu ile kırmızı pul biber ekliyoruz, ve havanda dövülmüş çörek otundan koyuyoruz, üzerine biraz dere otu, birazcık da maydonoz koyuyoruz.

Bu kattığımız tüm malzemeler enzim üretmesi için vücuda sinyal göndermeye yarayacak malzemeler. Tüm bu malzemeleri karıştırıyoruz , iyice ezerek hamur kıvamına getiriyoruz ve elimizde yuvarlayarak minik bir top yapıyoruz.  Bu hazırladığımız formülü 3-4 gün kadar buzdolabında tutabilirsiniz.  Bu hazırladığımız topu her saban akşam, aç karına dilin altına yerleştiriyoruz ve yaklaşık bir dakika kadar dil altında tutuyoruz ve bu şekilde vücudun sinyal göndermesine yardımcı olarak göbek yağlarından kurtuluyorsunuz.

4 adet yorum var.

  1. feyza dedi ki:

    Göbek yağlarımdan kurtulmak istiyorum kurtarın beniii

  2. celil dedi ki:

    lor peynirinin göbek erittiğini ilk defa sizden duyuyorum

  3. sevde dedi ki:

    ya göbek bölgemde ayrı bir hayat var sanki ya bunun böyle şeylerle de eriyeceğini düşünmüyorum aslında… resmen simit gibi oldu göbek bölgem bunun için yemekle alakası olmayan birşey yapmak lazım ama ne yardımcı olun lütfenn??

Yorumunuz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tüm Hakları Saklıdır © 2012