Skip to main content

Büyük gözenekli cildiniz varsa bu makyaj önerilerine kulak verin

Eğer geniş gözenekli cilde ve yağlı bir cilde sahipseniz makyaj ürünlerinizi buna dikkat ederek seçmeniz gerekmektedir. Bugün sizlere makyaj ürünlerini alırken dikkat etmeniz gereken noktalara değineceğiz;

  • İri gözenekli cilde sahipseniz sizlerin öncelikli olarak bilmeniz gereken hangi bazlı kozmetik ürünlerini kullanmanız gerektiğidir. Kuru bir cildiniz varsa yağ bazlı kozmetik ürünleri cildinize uygun olan kozmetik ürünleridir. İri gözenekli bir cildiniz varsa yağlı kozmetik ürünlerinden uzak durmanızı tavsiye ederiz.
  • Yukarıda bahsettiğimiz gibi eğer iri gözenekli bir cilde sahipseniz yağ bazlı kozmetik ürünlerinin yanı sıra krem bazlı kozmetik ürünlerinden de uzak durmanız gerekmektedir.Krem bazlı makyaj ürünleri de yağ içerdiğinden dolayı cildinize iyi gelmeyebilir.Sizlere tavsiyemiz toz veya mineral bazlı kozmetik ürünleridir.
  • Makyaj ürünlerinin içeriklerine bakacak olursanız çoğunda parfüm içermektedir.Bu tür makyaj ürünleri kullanıldığında parfüm gözeneklerin içersine dolar, bu da gözeneklerin daha da genişlemesine yol açar.Bu da ilerleyen zamanda cildinde kızarıklıkların oluşmasına sebep olur. Eğer alacağınız kozmetik ürününün içersinde “fragrance” ifadesi yer alıyorsa uzak durun.
  • Sıkı gözeneklere sahip bir cilde sahip olmak istiyorsanız fondöten kullanmadan önce makyaj bazı kullanmanızı tavsiye ederiz.Bu tür makyaj bazı ürünler gözeneklerinizin içersine dolmayıp gözeneklerinizin daha da genişlemesini engeller.

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.