Skip to main content

Buz küpleri ile doğal cilt bakımı

Bu sıcak havalarda susuz kalmanın ne derece zararlı bir şey olduğunun hepimiz farkındayız. Özellikle çok su kaybının yaşandığı bu aylarda özellikle cildin susuz kalmaması çok çok önemlidir. Bugün sizlerle cildin susuz kalmaması ve aynı zamanda beslenmesi için lezzetli ve bir o kadar da sihirli bakım sağlayan buz küpleri hazırlayacağız.

Yumuşak bir cilt için ananas buz küpü

Özellikle yumuşak bir cilde sahip olmak isteyenler ve gözaltı şişliklerinden kurtulmak isteyenler için mükemmel bir cilt bakım ürünüdür ananas. Yapmanız gereken ananasın suyunu çıkarmak ve buz kalıbına doldurarak buzlukta bekletmek.

Ananas buz küplerini daha sonra cildinizde ve gözaltı şişlerinizin üzerinde bekletin.

Cilt bakımı için ananas buz küpleri
Cilt bakımı için ananas buz küpleri

Detoks için yeşil çay ve zencefil

Hem yeşil çay hem de zencefilin detoks için kullanıldığı ispatlanmıştır. 1 bardak yeşil çay ile taze kesilmiş zencefil dilimlerini tekrar demleyin ve buz kalıbına yerleştirin. Zencefil yeşil çaylı bu buz dilimlerini hem cildiniz için kullanabilir hem de içeceklerinizi içine katarak detoks özelliğinden ve yeşil çayın kilo verdirme özelliğinden de faydalanabilirsiniz.

Cilt bakımı için zencefil yeil çay buz küpleri
Cilt bakımı için zencefil yeil çay buz küpleri

Limon ve salatalık buz küpü

Püre edilmiş salatalık ile limon suyunu karıştırın ve buz kalıplarına yerleştirin. Salatalık ve limonun antioksidanlarla mücadeleci etkisi sayesinde hem cildiniz için faydalı bir antioksidan hem de buz küplerini eriterek mükemmel ferahlatıcı bir içeceğe sahip olabilrsiniz.

Cilt bakımı için salatalık ve limon buz küpleri
Cilt bakımı için salatalık ve limon buz küpleri
Resim Kaynağı:HelloNatural

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.