Skip to main content

ÇALIŞAN BAYANLAR İÇİN EVDE PRATİK BİLGİLER

Özellikle zamanla yarışan çalışan bayanlarımıza birbirinden işlevli pratik bilgiler sunmak istedik. Evde pratik bilgiler tüm bayanlara ilaç gibi geldiği kesinken çalışan bayanlara herkesten daha çok merhem oluyor. Çünkü onlar hem evlilik hem iş hem ev iş belki daha sonra çocuk işlevini bir arada götürmek zorunda olan hem bayan hem eş hem anne hem ev hanımı fonksiyonlarını taşıdığından bin parçaya bölünmek zorunda kalıyor. Bizlerde çalışan bayanlarımıza kolaylık olsun diye onlara birçok pratik bilgi sunalım istedik. Biliyoruz ki çalışan bayan için zaman iki kat daha hızlı çalışır.

ev-islerinde-pratik-bilgiler
Bayanlar için ev işlerinde pratik bilgiler

Pratik bilgilere temizlik ile başlamak isteriz. Eğer bir yardımcınız var ise sizi temizlikten kurtaracak en iyi yoldur ki herkesin böle bir imkânı olamayacağı için de temizlikle ilgili pratik bilgilerimize başlayalım. Temizlikten kasıt en önemli şey düzendir. Her şeyin tertipli düzenli durmasıdır. Çekmeceleri düzenlemek ise oldukça zahmetlidir. Elektrik süpürgesinin gücü fazla olduğu için önce içindeki eşyaları bir güzel dışarı çıkarmanız gerekir değil mi? Bu yazıyı okuduktan sonra çıkarmanıza gerek kalmayacak çünkü elektrik süpürgesinin önüne bildiğimiz ten çorabı kapatırsanız hiçbir şey içine çekmeden sadece tozları çekecektir.

Çalışan bayan için belki en zor olan şey ütüdür. Hangimiz kuru temizlemenin yolunu tutmadık ki? Lakin kuru temizleme de kullanılan yüksek ısı gömlek kollarını ve yakalarını sarartmasından dolayı sürekli tercih edilecek bir yöntem değildir. Kumaş pantolonu dediğimde birçok bayanın kâbusu haline geldiğini biliyorum. Eğer kumaş pantolonunu çamaşır makinesinden çıkarırken çizgisinin üst üste denk getirerek ütülenmiş gibi kurumaya bırakırsanız ütülemek çok çok kolay olacak. O şekilde kuruyacağı için çizgi üzerinden bir kez ütü sürdüğünüzde dakikalar kazanacaksınız.

Çalışan Bayanların Hayatı
Çalışan Bayanların Hayatı

Çalışan bayan için en önemli yer mutfaktır. Kısa zamanda nihai sonuç elde edebileceği pratik bilgilerin başında mutfak bilgileri gelir. Yalnız bayanlarımız pratik bilgiler noktasında bazen öyle deneme yanılma yöntemler deniyorlar ki hoş bir tablonun çıkmadığı da olabiliyor. Birçok bayan da pratikliği desteğini esirgemeyen eşinden alıyor. En temel pratik bilgiler kapsamında yer alan eşten yardım alma önerimiz birçok erkekte ters tepeceği gibi birçoğunda da gerçekten size hayatı kolaylaştıracak adımlar attığını söyleyebiliriz. Temizlikten sonra kahve içme fırsatınız bile olacak bayanlar. Şaka bir yana eş tercihinde konuşulacak en temel konulara girmesi gerektiğini düşünüyorum. Bana çiçek alırmısından daha önce gelmeli ev işlerinde bana yardımcı olur musun sorusunu? Çalışan ve hala bekâr olan bayanlar bu pratik bilgime yolun başındayken kulak verin :)

Sebzelerin Uzun Ömürlü Olması İçin Yapmanız Gereken

Mutfak pratik bilgilerimize gelecek olursak sebze alışverişini yaptınız ama bunu nasıl uzun süre muhafaza edebileceğiniz meçhul mü? Sebzelerimizi havlu peçete ile sularını aldıktan sonra havlu peçeteye sarıp dolaba yerleştirebilirsiniz. Her türlü yeşil sebze alışverişinizden sonra da kesinlikle havlu peçeteye sardıktan sonra ağzı kapalı saklama kaplarına yerleştirdiğinizde ne kadar uzun süre muhafaza edildiğine siz bile inanamayacaksınız.

Bulaşıkları makineden çıkarırken renklerini sararmış mı görüyorsunuz sıklığını abartmadığınız sürece deterjan bölümüne çamaşır suyu ekleyebilirsiniz. Bardaklarınız çatallarınız ışıl ışıl olacak merak etmeyin.

Kararan Çaydanlıklarınız İçin Pratik Bilgi

Türk bayanın vahim durumu çaydanlıkladır. Çaydanlık; Türk aile ve geleneğinde en çok kullanılan ve en çok sararan mutfak aracıdır. Sirke ve tuz yardımımıza koşacaktır. İçinde su ile sirke tuzu beklettiğinizde istenmeyen görünümden kurtulacaksınız.

Teflon Tavalardaki Lekeler İçin Pratik Bilgi

Teflon tavalarınızda oluşan lekeler canınızı mı sıkıyor 1 bardak suya 2 çorba kaşığı karbonat ve yarım su bardağı sirke ekleyin. Problemli tavanın içine döküp yaklaşık on dakika kaynatın. Lekelerin çıktığını göreceksiniz.

Eti Hızlıca Çözmek İçin Pratik Bilgi

Çok az bir zamanınız var ve bir mikrodalganız yok ise buzluktan çıkardığınız eti sirkeli suyun içine bıraktığınızda ne kadar çabuk çözüldüğünü görebilirsiniz.

Çay Lekeleri İçin Pratik Bilgi

Çay lekeleri kâbusumuz olmaya devam mı ediyor? Zaman geçirmeden leke üzerine sıcak su dökün ve lekeden kurtulun.

Uzun Ömürlü Mum İçin Yapmanız Gereken

Uzun ömürlü mumlara sahip olmak istiyorsanız kullanmadan 1 kaç saat önce buzdolabına koyarak olabilecek damlamalara mahal vermemiş olursunuz.

Eviniz sizin her şeyiniz, evinizde size daha hoş vakit geçirmeniz için altın kurallar paylaşımına yine devam edeceğiz. Çalışan bayanlar pratik olmalı ki dinamik hayatın içinde zorlanmasın. Sizlere kolaylık sunan bilgilerimizle esen kalın der bir başka yazıda görüşmek dileğiyle…

[divider]

Meltem Açıkel Ev  İşlerinde Pratik Bilgiler- Bu bilgiler hayatınızı kolaylaştıracak

[divider]

Meltem Açıkel Temizlik İpuçları- AYRINTILI

[divider]

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.