Skip to main content

Çalışma Hayatında Bayan İmajı Nasıl Olmalı

Çalışan bayanlar iş yerinde kendilerine her zaman özen göstermeleri gerekir. Fakat özen göstermekten kastımız abartılı bir giyim tarzı, aşırı makyaj, ağır kokular değil. Aksine daha sade bir şekilde ofis ortamına uygun giyilmesi gerektiğinden bahsedelim. Çalıştığımız yerde üstlerimizin giyim tarzına bakarak kendimize yol belirleyelim. Bu üstelerimizin tarzını aynen uygulamak gerektiği değildir. Kendi tarzımız, kendi beğendiğimiz kıyafetleri giyinmek, makyajı yapmak istemek en doğal hakkımızdır. Sadece üstlerimizin kıyafet seçimlerine dikkat ederek işimize ne kadar önem verdiğimizi gösterebiliriz. Terfi yolunu açmak istiyorsak, tarzımızla ben de sizin kadar özenliyim denmelidir.

Çalışan Bayan Giyim Tarzı Nasıl Olmalı
Çalışan Bayan Giyim Tarzı Nasıl Olmalı

İş yerinde koyu renk seçimi her zaman daha uygundur. Kıyafetlerimizde siyah, lacivert, gri tonlarını tercih etmek gereklidir. Profesyonel bir giyim tarzı yakalamamız insanların her zaman size iyi gözle bakmasını sağlar. Yaptığımız makyaj göz alıcı değil, oldukça sade olmalıdır. Gözlerimize parlayan ışıldayan farlar sürmemek veya göz çevremizi koyulaştırmamak gereklidir. Başarılı bayanlara dikkat edildiğinde ve araştırma yapıldığında fondöten, hafif bir allık, rimel, eyeliner kullandıklarını görüyoruz. Eğer far sürmek istiyorsak uçuk tonları tercih ederek daha hoş bir görünüm yaratmış oluruz.

Çalışan Bayan Makyajı Nasıl Olmalı
Çalışan Bayan Makyajı Nasıl Olmalı

Dudaklarımızı asla koyun tonlar, göz alıcı renklerle boyamamak gerekir. Kırmızı, bordo, pembenin göz alıcı tonlarından uzak durmalıyız. Uzun saçlardan da kaçınmalıyız. Uzun saç yerine kısa saç her zaman daha güven verici olduğu söylenmiştir. Saçlarımızın omuz hizasından çok fazla aşağıda olmamasına özen gösterelim.

Profesyonel bir iş kadını olmak istiyorsak, giyim tarzımıza, makyajımıza, saçlarımıza her zaman özen göstermeliyiz. Unutmayalım iş hayatında dışarıdan bakan göz her zaman önemlidir. İnsanların gözlerini tırmalamayan bir görüntü yaratmamız gerekir.

[divider]

Çalışan Bayan Kıyafetlerinin Yer Aldığı Hugo Boss 2015 Bayan Koleksiyonu Burada…

[divider]

Betül Hanım

O konuşsun siz dinleyin :) Hayat dolu, neşeli, güler yüzlü, hayata pozitif pıtırcıklarını saçan iş kadını...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.