Skip to main content

Cameron Diaz’dan Kadınlar İçin Bakım Kitabı

Mavi gözleri ve güzel gülüşüyle herkesin gönlünde taht edinen ünlü oyuncu Cameron Diaz  oynadığı filmlerle daha çok bilinir. Bugün ise sizlere onun filmelerinden çok daha farklı bir şey hakkında haber vereceğiz. Ünlü oyuncu çok yakın bir zamanda “The Body Book” (Vücut Kitabı) adında bir  kadın bakım kitabı çıkardı. Bu kitapta kadınlara nasıl daha fazla bakımlı olabilecekleri konusunda müthiş önerilerde bulunuyor.

Kitabından dikkat çeken başlıklara baktığımızda;

cameron-diaz-bakım-kitabı

Su ile uyanın:

Cameron Diaz’ın kadın bakım kitabında her sabah dişlerini fırçaladıktan sonra büyük bir bardak suyu içtiğini söylüyor yeni kitabında. Bunun  kendi sindirim sistemini uyandırıcı etkisi olduğunu ekliyor. Diaz’a göre vücudun arınması için günde en az 10 bardak su içilmesi gerekiyor.

Açlığınızı yatıştırın:

Birçok mankenin aç kalarak sağlıksız bir şekilde zayıfladığını yazan Cameron Diaz ,en sevdiği şeyin ailesi ile güzel yemekler yemek olduğunu ekliyor. Diaz’a göre önemli olan şey vücut sinyallerini iyi bir şekilde analiz edebilmek ve buna göre besin yoğunluklu gıdalar tüketmek olduğunu söylüyor.

Az oturun, çok hareket edin:

Her ne yapıyor olursanız olun otururken, film izlerken çalışırken dahi olsanız oturmaya bir müddet ara verin ve hareket edin.Kitabında gösterdiği 20 egzersiz hareketi ile daha sağlıklı bir kalbe sahip olacağınızı iddia ediyor.

Gammy

Kitap sever, yazmayı okumaktan daha çok seven,konuşkan, neşe dolu,yaşam sevincini her zaman kalbinde taşıyan, bitmek bilmeyen enerji sahibi bir kul.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.