Skip to main content

Çatı Katı Dekorasyon Fikirleri

Evlerin büyülü mekanlarından biri olan çatı katı alanları farklı şekillerde dekore edilerek kullanılabilir. Bazıları çatı katlarını oturma odası olarak kullanırken, bazıları ise bu alanları yatak odası olarak değerlendirir. Hatta kimi zaman çatı katı kısımları çalışma ve ofis alanları olarak değerlendirilmektedir.

1- Çatı Katında Çocuk Odası 

Çatı katlarını çocuk odası olarak değerlendirebilirsiniz. Açık renk eşyalarla birlikte ortamı daha geniş göstererek çocuğunuza uygun bir alan yaratabilirsiniz. Dar çatı katı alanları için yerde yatmak çok daha rahat ve eğlenceli olacaktır. Çeşitli oyuncaklarla ve çok eşya koymadan odayı sade bir şekilde yeniden şekillendirebilirsiniz.

cati-kati-dekorasyonu-1

2- Çatı Katında Dinlenme Alanı 

Çatı katının bulunduğu yerler insanlarda her zaman gizem yaratmıştır. Bunun için çatı katlarını dinlenme alanı olarak kullanabilirsiniz. Açık renk koltuk takımları ve renkli objelerle ruhunuzu dinlendirmek için kendinize nefis bir köşe yaratabilirsiniz. Dinleneceğiniz alanda yer alan bir şömine ruhunuzun hızlı bir şekilde temizlenmesini sağlayacaktır.

çatı-katı-dekorasyonu-fikirleri-4

3- Çatı Katında Yatak Odası 

Çatı katının bulunduğu kısımlar genellikle yatak odası olarak kullanılır. Eğer çatı katının bulunduğu kısımda tavan biraz yüksekse çift kişilik bir yatak koyarak burada rahatlıkla uyuyabilirsiniz. Bu alana açık renk duvar boyası uygulayarak ferah bir görünüm kazandırmanız mümkün.

çatı-katı-dekorasyonu-5

4- Çatı Katında Oturma Odası 

Sürekli dinlenip vakit geçirdiğiniz alanın bir çatı katı olmasını istemez misiniz? Bunun için yüksek tavandan meydana gelen çatı katını renkli koltuklarla hareketli bir hale getirerek burada tüm vaktinizi geçirebilirsiniz. Renkli çiçekler ve yine kullanılan renkli yastıklar çatı katını daha çok sevmenizi sağlayacak.

cati-kati-dekorasyon-fikirleri

5- Çatı Katında Çalışma Alanı 

Çatı katı iş yapmak için seçilebilecek en güzel köşelerden biri. Sessiz ve sakin olmasının yanı sıra; ara sıra camdan bakarak gökyüzüne yakın olduğunuzu düşünüp çalışmak sizi işinize daha iyi adapte edecek. Çatı katının değerlendirmenin en iyi noktalarından biri olan ofisler yine beyaz renklerde boyanarak daha ferah alanlar yaratılır. Çalışma masası ve ofis koltuğu çatı katının demirbaş eşyalarını oluşturur.

cati-kati-dekorasyonu-3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.