Skip to main content

Cildinizin Kuruduğunu Gösteren 5 İşaret

Kuru ciltler bir cilt hastalığından çok bir cilt durumudur aslında. Kuruyan cildinize sizlerin nasıl bakım uyguladığına göre bu ömür boyu sürecek bir pozisyon alabilir. Aslında cilt kuruluğu derinin katmanlarındaki nemin ve koruyucu yağın eksikliğinden kaynaklanır. Bu eksiklikler genetik olarak size aktarılmış olabilir, hayat tarzınızdan kaynaklı olabilir, zorlu çevre şartlarından ve en önemlisi kullandığınız kalitesiz cilt bakım ürünlerinden kaynaklı olabilir. Eğer cildinizin kuruyup kurumadığını anlamıyorum diyorsanız işte size kuru cildin 5 göstergesi:

Cilt-kurumasini-anlamanin-yollari (3)
Cilt kuruluğunu nasıl anlarsınız?

1-) Çoğunlukla kurumuş deri,pullu ve kabuklu deri burun çevresinde veya burnun üzerinde,kaş ve çene bölgelerinde ortaya çıkar.Bu durum gece veya sabah yüzünüzü yıkadıktan,temizledikten sonra günün herhangi bir saatinde görülebilir. Kuruyan cilt kaşıntıya sebep olur.

2-) Yüzünüzü temizledikten sonra gülme esnasında bile yüzünüzde aşırı gerginlik mi hissediyorsunuz? Ayrıca cildinizin esnekliğini ve dolgunluğunu kaybetmiş gibi hissediyorsanız cildinizde kuruluk başlamış demektir.

3-) Cildiniz bir kez kurudu mu artık hassasiyetini kaybeder. Gözenekler irileşmeye, bazı cilt sorunlarının oluşmasına sebep olur ki bu önlenemez problemleri de beraberinde getirir.

Cilt-kurumasini-anlamanin-yollari (2)
Cilt kuruluğunu anlamanın yolları

4-) Cildinizde kuruluklar oluşmaya başladığında, sivilcelerinizin veya lekelerinizin bulunduğu bölgelerde ağrılar, şişlikler ve kızarıklıklar oluşmaya başlar. İltihaplı sivilcelerden olmasa bile lekeler etrafında bile sızlamalar oluşur.

5-) Bu gibi kuru ciltlere yapılacak herhangi bir yanlış müdahalede cildin yüzeyinde hafif çukurlaşmalar oluşur ve cildin yüzeyi zayıflar.

 

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.