Skip to main content

Cildinizin Tipine Göre Bakım Yapın

Pürüzsüz bir cilt hepimizin hayalidir. Pürüzsüz bir cilde sahip olmak da öyle kendiliğinden olmuyor maalesef. Özel bakım, dikkat ve önem gerektiriyor. Sabah uyanınca elimizi yüzümüzü yıkadık tamam yeterlidir diyemeyiz. Ekstra dermo kozmetik ürünler kullanılabilir. Evde yapacağımız doğal maskelerden yardım alabiliriz. Veya çok ciddi sorunlarımız varsa bu problemlerle ilgilenen özel merkezler var, oralardan yardım alabiliriz.

Kuru ciltlerin nemlendirilmesi çok önemlidir. Sabah uyandığımızda yüz temizliğimizi yaptıktan sonra mutlaka bir nemlendirici kullanmalıdır. Yağlı ciltler ise mutlaka yediğine içtiğine dikkat etmelidir. Özellikle kuruyemiş, cips, kola gibi yiyeceklerden uzak durmalıdır. Çünkü bu yiyecekler zaten yağlı ve hassas olan cildinizin problemlerini artırıyor. Akne ve sivilcelerin çoğalmasına yol açabiliyor. Yağlı bir cilde sahip olanlar özel cilt bakım ürünleri kullanmalıdır.

Yüz T bölgesi cilt bakımı
Yüz T bölgesi cilt bakımı

Cilt bakımına ekstra özen göstermelidir. Fakat kullanacağımız ürünleri belirlemeden önce bir doktordan veya eczacıdan bilgi almamız yararımıza olur. Yüzümüze kullandığımız ürünlerin bize yardımcı olması için cildimize uygun ve kaliteli olması çok önemlidir. Karma ciltlerdeki en problemli olan kısım T bölgesi dediğimiz yerdir. Alın, burun ve çene. Bu bölgelerde kısmi yağlanmalar oluşabilir. Kullanacağımız ürünlerin karma cilde uygun olmasına özen göstermemiz gereklidir. Çünkü yanak kısımları yağlı olmayan biri için kullandığı ürün yağlı ciltler içinse yanak da farklı etkiler gösterip, daha büyük bir cilt problemiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Kısacası herkes kendi cilt tipine uygun ürünleri belirleyip, ona göre ürünler kullanmayı tercih etmelidir. Ve her cildin problem çözümü için en önemli şeyin bol miktarda su içmek olduğunu unutmayalım diyerek yazıma son veriyorum. Musmutlu zamanlar sizlerle olsun…

[divider]

Cildiniz için Pirinç Suyunun faydalarını biliyor musunuz?

[divider]

Yüzünüzdeki kırışıklıklar için Nar Çekirdeği Yağı

[divider]

Betül Hanım

O konuşsun siz dinleyin :) Hayat dolu, neşeli, güler yüzlü, hayata pozitif pıtırcıklarını saçan iş kadını...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.