Skip to main content

Cilt Lekelerine Karşı Doğal Cilt Bakımı

Balın cilt ve özellikle de yüz üzerindeki sivilceler ve cilt lekeleri için ne kadar faydalı olduğunu bilmeyen kalmamıştır ama peki bu karışımlar ne ile ve nasıl hazırlanmalıdır. Elbette sadece alıp sürdüğünüz balın faydasını görmeyeceksiniz. Bu özel besini farklı besinler ile karıştıracak ve size ballı yüz kremleri ve ballı yüz bakımları hazırlamış olacağız.

Bu ballı doğal cilt bakımı ile artık cildinizde güneşten oluşan lekelere karşı önlem almış olacaksınız. üstelik dilerseniz dogalcilt.com adresinden daha birçok farklı tarifler alabilir ve cildinizin daha doğal bir yol ile güzelleşmesini sağlayabilirsiniz.

Ballı cilt lekelerine karşı krem tarifleri

Bal ve zeytinyağı kremi

Malzemeler:

  • 1 kaç damla zeytinyağı yarım limon
  • Bir yemek kaşığı bal

Yapılışı:

Malzemelerin hepsini karıştırınız ve iyice emilmesini sağlayınız. Daha sonra sise hem tüm yüzünüz ve hem de özellikle lekelerin olduğu kısımlara iyice yedirerek bir yarım saat ile bir saat arası bekleyiniz. Dinlendikten sonra ise ılık su ile yıkayınız ve kurulayınız. Haftada bir kereden fazla uygulamanızı önermiyorum.

Bal ve tarçınlı cilt leke kremi

Balın bir sonraki durağı ise ballı tarçınlı yüz kremi olacak. Bu kremi de yine özellikle leke sorunları olanlar rahatlıkla kullanabilir.

Malzemeler:

Bir yemek kaşığı tarçın

1 yemek kaşığı bal

Yapılışı:

Bu her iki karışımı da birbiri ile iyice karıştırarak yediriniz ve kıvamı bir şekilde tüm yüzünüze sürünüz. Elbette hem bu maskeyi hem de diğer tüm cilt maskelerini mutlaka temiz cildinize uygulayarak kullanıyorsunuz yani önceden cildinizi yıkamış ve kurutmuş olmanız gerekmektedir.

Karışan bu her iki karışımı da güzelce yedirdikten sonra bir yarım saate bekleyiniz ve tekrar cildinizi yıkayarak arındırınız. Bu karışımı da haftada bir kez denemeniz öneririm. Aynı zamanda bu karışım ile yaptığınız cilt maskeniz siyah noktaların oluşmasını da önlemeye yardımcı olmuş olacaktır. Dolayısı ile hem evde hazırlayabileceğiniz çok pratik tarifler verdim hem de sizlerin maksimum sonuç alacağınıza inandığım karışımlar sunmaya çalıştım. Umarım beğenirsiniz.

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.