Cilt Lekelerine Karşı Suna Dumankaya Peelingi

Cildimizi her zaman güneşten korumamız gerekiyor. Güneş sebebiyle cildimizde lekeler oluşmakta ve bu cilt lekelerinden kurtulmak için sizlerle Suna Dumankaya’nın Zahide ile Yetiş Hayata programında paylaştığı cilt lekelerini azaltacak kremini paylaşacağız.

Cilt lekelerini yok eden Suna Dumankaya peelingi için malzemeler;

  • 2 adet olgun çilek
  • Yarım çay kaşığını kabartma tozu
  • 1 tatlı kaşığı süzme yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı beyaz kil
Cilt lekelerini yok eden Suna Dumankaya Çilek Maskesi

Cilt lekelerini yok eden Suna Dumankaya Çilek Maskesi

Olgun 2 çileği krem kıvamına gelene kadar çatalla ezin. Çilek cildi sıklaştırır ve renk verir Yarım çay kaşığı kadar kabartma tozu koyun ve bir tatlı kaşığı kadar süzme yoğurt ve bir tatlı kaşığı kadar beyaz kil katın ve iyice karıştırın. Bu karışım 10 dakika beklettikten sonra cildinize sürün ve bu karışımı 10 dakika kadar cildinizde bekletin. Ve bu karışımı ovarak çıkarın. Bu peelingi yaptıktan sonra güneşe çıkmamanız gerekiyor yani akşamları yapmanızı öneriyoruz. Bu çilek peelingi haftada 2 defa uygulayabilirsiniz.  Bu Suna Dumankaya peelingini uyguladıktan sonra sabahları güneş koruyucu krem sürmeyi unutmayın. Bu peelingi uyguladıkça ciltteki lekelerin her yaptığınızda biraz daha açıldığını göreceksiniz. Cilt lekelerini yok eden Suna Dumankaya peelingini uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Cilt lekelerine karşı Çilek Maskesi

Cilt lekelerine karşı Çilek Maskesi

Yatmadan önce cilt temiz yıkandıktan sonra avucunuza bir çay kaşığı krem sıktıktan sonra birkaç damla limon koyun ve bunu cildinize uygulayın. Bu hem cildinizi sıkılaştıracak hem de cilt renk karmaşıklığını ortadan kaldıracaktır.

Bu yazı 257 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. selda dedi ki:

    Merhaba Esyadolabi
    Cilt lekeleri için olan tarif harika. Kesinlikle deneyeceğim. Lekelerim geçerse size geri dönüş yapacağım. Sevgilerimle

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun
Takip Ettiklerimiz