Cilt Türünüze Göre Cilt Bakım Tavsiyeleri

Normal Cilt Bakımı

Normal ciltler temizlendikten sonra cilt kendi kendini yenilemeye başlar. Normal ciltlerin temizlenmesi esnasında hafif duş jelleri kullanmak uygundur. Duş jelini avucunuzun içine dökün ve bir miktar suyla köpürtün. Ardından parmak uçlarınızla veya yumuşak bir bezle bu makyaj süngeri de olabilir veya yumuşak bir yüz fırçasıyla dairesel hareketler yaparak temizleyin.

cilt türlerine göre cilt bakım önerileri

cilt türlerine göre cilt bakım önerileri

Karma Cilt Bakımı

Karma cildiniz var ise sabah ve akşamları günlük kullanabileceğiniz peeling ürünleri ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Peeling ürünlerini kullandıktan sonra yüzünüzü suyla iyice durulayın. Bir kaba dolduracağınız ılık su ile ( yaklaşık 40 derece) ellerinizle 20 kez yüzünüze sürün. Bu işlemin ardından yüzünüzü 10 kez daha az sıcak suyla temizleyin. Bu işlemleri yapmanızdaki amaç kolajen üretimini arttırarak yüzünüzdeki kılcal damarlardaki kan dolaşımını harekete geçirmektir.

Yağlı Cilt Bakımı

Yağlı ciltlerin oluşan yağ miktarı özellikle yaz aylarında daha da fazladır. Yaz sıcakları ile iyice açılan gözenekler ve parlak görünüm sıcak hava ve güneşin ışınlarının harekete geçirdiği ter bezleriyle daha da fazlalaşır. Bunu azaltmaya yönelik işlemler bile bunu arttırmaktan başka bir işe yaramaz maalesef. Kış aylarında bu durum biraz daha azalır fakat yine de yapılması gereken önlemler vardır. Köpük temizleyiciler kullanarak yağlı cildinizi daha mat bir görünüme kavuşturabilir ve cildinizi üst tabakasını yağlardan arındırabilirsiniz.

Kuru Cilt Bakımı

Kuru ciltle aşırı sıcak, soğuk, çevre kirliliği, stres ve yanlış bakım gibi etkenlerden çok daha fazla etkilenirler. Bu etkenlerden dolayı kuru ciltler gözenek gözenek olur ve nemini kaybeder. Kuru ciltlerin temizlenmesi için yapılması gereken en önemli şey krem ya da süt gibi ürünlerdir. Temizliğin ardından cildin yüzeyinde oluşan atıkları ıslak bir mendille temizleyebilirsiniz. Eğer kuru bir cildiniz varsa temizleme işlemleriniz sadece geceleri uygulamalısınız. Sabahları temizlik uygulayacaksanız cilt toniği kullanmanızı sizlere tavsiye ederiz.

Bu yazı 176 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun
Takip Ettiklerimiz