Skip to main content

Çin Takvimine Göre Cinsiyet

Çin takvimine göre gebelik zamanında bebeğin cinsiyetinin belirlenebilmesi amacıyla farklı bir yöntem kullanılır. Bu yönteme göre Çin takviminden faydalanılarak bebeğin cinsiyeti belirlenir. Bebeğin cinsiyeti ultrason yöntemiyle anlaşılır fakat dünya üzerinde birçok insan Çin takvimi yönteminden faydalanarak bebeğin cinsiyeti hakkında önceden bilgi sahibi olurlar.
1- Ultrason cihazı kullanılarak bebeğin cinsiyeti on beşinci haftada öğrenilmektedir. Bu nedenle ebeveynler bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi için Çin takviminden daha erken dönemde faydalanabilirler. Ultrason kadar kesin bilgiler vermese dahi Çin takvimi yöntemine göre elde edilen bebek cinsiyetinin teşhisinin doğruluk yüzdesi yüzde 80 civarındadır.

Çin-Takvimi-Otomatik-Cinsiyet-Belirleme-620x438
2- Çin takvimi yönteminde bebeğin cinsiyetinin belirlenebilmesi için annenin yaşı ile annenin gebe kalmaya başladığı ay kesin olarak bilinmelidir. Çin takvimine göre bir anne bebeğin cinsiyetini öğrenmek istiyorsa 18 ile 45 yaş arasında olmalıdır. Takvim genel olarak sol kısımda 18 den başlayıp 45 e kadar ilerleyen sayılardan ve üst kısımda ise Ocak ile Aralık arasında yer alan aylardan oluşmaktadır. Annenin yaşı ile hamileliğin başladığı ayın birleştiği kısımda bebeğin cinsiyeti hakkında bilgi alınabilmektedir.

cinsiyet-tahmini

3- Çin takviminden faydalanırken önemle üzerinde durulması gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan biri de Mart ayında yada sonrasındaki aylarda dünyaya gelen kadınların Çin takviminden faydalanırken yaşlarına Bir yaş daha ilave etmeleri gerekmektedir. Ocak ile şubat ayında dünyaya gelen kadınlar ise daha farklı bir yol izlerler. İlk olarak doğduğunuz seneye ait olan Çin yılı başlangıç tarihini öğrenerek bu yöntemden faydalanabilirsiniz. Buna göre doğum yılınız Çin yılı başlangıç zamanından sonra ise yaşınıza bir sene daha ilave etmeniz gerekmektedir. Doğum yılınız Çin yılı başlangıç tarihinden önce ise yaşınıza 2 yaş daha eklemelisiniz.

cin-takvimi-nedir

4- Bu tarihler arasındaki farklılıkların nedeni Çin’de Miladi takvim kullanılmamasıdır. Arada bir ay süreyle bir farklılık bulunur. Çin takviminden faydalanmak istiyorsanız kendi doğum tarihinizi ve ayınızı Çin yılı üstünden bulmanız gerekmektedir.

çin-takvimine-göre-cinsiyet-hesaplama

5- 22 Eylül 1991 senesinde doğmuş bir kadının Çin takvimine göre yaşı 23dür. Ocak şubat mart mayıs haziran ekim kasım ayları erkek bebeği, nisan temmuz ağustos eylül aralık ayları ise kız bebeği olarak belirlenir. Çin takvimi yönteminden sadece cinsiyet öğrenmek üzere değil cinsiyet belirlemek üzere de faydalanabilirsiniz. Dünyada milyonlarca insan Çin takvimi yönteminden faydalanarak cinsiyet belirleme işlemini de gerçekleştirmektedirler.

Çin-takvimine-göre-cinsiyet-hesaplama-01

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.