Çocuğunuzdaki Öksürük Sorunu İçin Yöntemler

Çocuklarda geçmeyen genelde geceleri sıklaşan öksürük teşhisi doğru konulmayınca çok uzun sürebilir. Çocuklar öksürükle balgam çıkarmayı becerebilirken, bebekler genelde öksürükle tıkanabilir ve en sonunda balgam kusarlar. Uykuda horlama, terleme de yapan öksürük değişik yöntemlerle daha çabuk atlatılabilir. Bunlardan bazılarını sizlerle paylaşmak isterim; öksürüğü geçirmek için kendimin de deneyerek memnun kaldığım bir bitki var o da gülhatmi çiçeği hazırlanışı da gayet basit ama deneyince bana hak vereceğiniz bir tarif. Bir bardak kaynamış süte, bir tutam gülhatmi çiçeği ekleyin. Süt ılıyana kadar bu şekilde demlensin ve süzerek çocuğunuza içirin çok faydasını göreceksiniz.

öksürük

              Çocuklarda öksürüke faydası olacak bu önerimde de gazeteden yararlanıyoruz. Çocuğunuzun döşüne tamamen kapatacak şekilde gazete sayfasını katlayın atletinin üstüne yerleştirin. Çocuklar genelde gazeteyi döşlerinde durdurmak istemiyorlar onun için gece yatarken korsanız hem daha etkili hem de sorunsuz halledebilirsiniz.

             Çocuklarda ve bebeklerde ki öksürük basta da belirttiğim gibi balgamla da mücadeleye dönebilir. Bu durumda da kurtarıcı olarak bir kaşık bala 3-4 damla sirke katarak verdiğimizde çocuğunuzu rahatladığını göreceksiniz.

           Öksürüğe iyi gelen bir diğer önerim de ilaçsız tedavi yöntemleri öneriyorum. Çünkü ben sizinle deneyimlerimi paylaşıyorum ve gördüğüm sonuç küçük yaşlarda ilaç kullanımı bebeklerimize yarardan çok zarar verecektir. Yalnız bazı durumlarda ön aşamada bizim önerdiğimiz yöntemlerden etkili sonuç alamazsanız doktorunuza başvurabilirsiniz. Doktora gidecek zamanınız yok ise hemen hemen her annenin bildiği şu yöntemi de kullanabilirsiniz. Hepimizin evinde olan viks kremi kullanmanız sizi ve bebeğinizi rahatlatacaktır. Bu kremi çocuğunuzun topuklarının altına sürün ve üzerine çorap giydirin. Öksürüğü gidermede faydasını göreceksiniz. Önümüzde ki günlerde tekrar bu konuyla ilgili deneyimlerimi paylaşmak isterim. Şimdilik sağlıklı günler temennisiyle yazımı burada noktalıyorum.

Bu yazı 191 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun
Takip Ettiklerimiz