Skip to main content

Diş Beyazlatan Yardımcı Besinler

 

 

 

 

 

Görünümde en önemli etkenlerden biri olan Dişe Beyazlığı için çok fazla öneriler sunulmakta. Esyadolabi.com olarak bugün sizler için dişleri beyazlatan yiyecekleri araştırdık.Doğal diş beyazlatıcıları olan bu yiyecekleri tüketerek bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

ÇİLEK:

Yaz meyvesi olan çilke içerdiği Malik asit sayesinde,diş etlerinde oluşan kanamaların engelenmesini sağlayıp,diş yüzeyinde oluşan katmanların yok olmasını sağlar.Bolca çilek tüketerek beyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

BADEM ve CEVİZ:

Yemesi zor olan bu besinler diş yüzeyindeki plaklara sürtünerek ,diş yüzeyinde oluşan lekelerin çıkmasını sağlar.Protein deposu olan bu besinler dişlerin beyaz kalmasına yardımcı olur.

ELMA:

İçerdiğin asitlerle diş etlerinin güçlenmesini sağlayıp,içeriğinde çok fazla su bulundurduğundan tükürük oluşumunu arttırarak dişlerin beyaz kalmasını sağlıyor.Ayrıca elma kötü nefese sebep olan bakterilerin yok olmasını sağlar.

KEREVİZ ve HAVUÇ

Bu besinler de içerdikleri sıvı miktarının fazlalığı sebebiyle tükürük oluşumunu arttırarak dişlerin beyaz kalmasını sağlar.Ayrıca diş etlerini güçlendirme etkileri de bulunmaktadır.

BROKOLİ:

Diş yüzeyinde ovma etkisi bırakan bu sebze,özellikle dişlerinizi fırçalama sebebi olmayan zamanlarda doğal diş fırçası işlevi görebiliyor.

PORTAKAL:

Çok fazla tüketiminde içerdiği asit sebebiyle dişe zarar veren portakal çok fazla tüketilmediğinde diş beyazlamasına yardımcı olmaktadır.

 

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.