Doğal Güneş Koruyucunuzu Kendiniz Yapın

TV8’de yayınlanan Özge Uzun’un sunduğu Özge İle Yeni Hayat programına katılan doğal kozmetik uzmanı Seda Sakacı doğal güneşten koruyucu yapımını bizlerle paylaştı.

Doğal kozmetik uzmanı Seda Sakacı güneşten kademeli bir şekilde yararlanmamız gerektiğini belirtiyor. Çok yapılan bir yanlıştan bahseden Seda Sakacı saatlerce güneşin altında kalarak bronzlaşmanın deriyi hasara uğratıp hassaslaştırarak yandığımızı ekledi. Buda cilt kanserlerine aracı oluyor.

Fakat güneşten de korkmamız gerektiğini söyleyen Seda Hanım, güneşin kanserin önlenmesinde oldukça faydalı olan D vitaminin üretilmesine yardımcı oluyor.

Doğal Güneş Koruyucu Tarifi

Doğal Güneş Koruyucu Tarifi

Güneş koruyucu alırken dikkat etmemiz gerektiğini belirten Seda Hanım 30 faktör güneş kreminin zaten %90 oranında bizi güneşten koruduğunu, daha yüksek faktör kremin korumaktan ziyada cildimiz için zararlı bile olabileceğini belirtti.

Seda Sakacı bizler için güneşten minimum seviyede zarar görmek ve maksimum derecede fayda sağlamak için doğal güneş koruyucu tarifini paylaştı. İşte o tarif;

Doğal güneş korucu için malzemeler;

  • 60 ml susam yağı (susam yağı güneşi %35 oranında bloke etme yeteneğine sahip)
  • 30 ml pamuk yağı (pamuk yağı %25 oranında güneşten korunmayı sağlar)
  • 10 ml yerfıstığı yağı (yerfıstığı yağı %23 oranında güneşten korunma sağlar)

Yukarıda sayılan tüm malzemeleri bir kap içerisinde karıştırın ve kullanın. Bunu kullanmadan önce mutlaka bu maddelere karşı alerjiniz olup olmadığını öğrenin.

 

Bu yazı 191 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun
Takip Ettiklerimiz