Skip to main content

Doğal Şifa Kaynağı Kurutulmuş Meyveler

Kurutulmuş meyveler mevsiminde fazlaca olmasından sulu saklamak zor olduğu için, kaynaklı kurutularak saklanır. Bu eskilerden yapılır. Kurutulmuş meyvelerin yaş meyvelere oranla daha çok faydalı olduğu söylenir. Kalorilerinin düşük olduğunu da göz önünde bulundurursak kurutulmuş meyveler diyet yapanlar için oldukça iyidir. Kalorilerinin düşük olduğunu düşünerek yine de çok fazla tüketmemek gerekir. Mevsimsel hastalıklar; grip , soğuk algınlığının yaygın olduğu dönemlerde bünyemizi güçlendirmek ve hastalıklardan korumak için faydalanabileceğimiz besinler arasında yer almaktadırlar.

Kurutulmuş Meyvelerin Faydaları
Kurutulmuş Meyvelerin Faydaları

Kuru kayısı, incir, erik, kızılcık, kuru elma, yaban mersini gibi daha çoğaltabileceğimiz kuru meyve cinsi vardır. Her birinin farklı farklı faydaları vardır. Bağırsak sistemini çalıştırır. Sindirime yardımcı olur. Örneğin; kuru elma çok zengin bir lif kaynağıdır. Nefes darlığı ve kabızlık sorununa iyi gelir. Bu yüzden bu problemleri yaşayan kişiler kuru elma yiyebilir veya hoşafını yapıp onu da içip, şifa bulabilir. Bu meyvelerde bolca B, A ve E vitamini bulunur.
Doğanın bize sunmuş olduğu bu güzelliklerden faydalanmamız gerektiğini düşünüyorum. Basit hastalıklarımızda kimyasal ilaçlar kullanmak yerine bunlardan şifa aramak önceliğimiz olmalıdır. Sağlıklı, huzur ve mutluluk diliyorum…[divider]

Nar Suyunun Cilde Faydasını Biliyor musunuz?

[divider]

Betül Hanım

O konuşsun siz dinleyin :) Hayat dolu, neşeli, güler yüzlü, hayata pozitif pıtırcıklarını saçan iş kadını...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.