Eşya Dolabı
Kirpiklerinizin doğal yöntemlerle uzamasını hızlandırın
3 Mart 2014
admin

Kirpiklerinizin doğal yöntemlerle uzamasını hızlandırın

Kirpikleri tam olarak yapılmamış bir göz makyajı asla tam bir göz makyajı değildir. Kirpik gözün en önemli parçasıdır ,hem sağlık...

Kirpikleri tam olarak yapılmamış bir göz makyajı asla tam bir göz makyajı değildir. Kirpik gözün en önemli parçasıdır ,hem sağlık açısından hem de göz güzelliği açısından. Uzun kirpiklere sahip olmak demek daha çekici bir görünüme sahip olmak demektir. Kadınları birçoğu daha uzun kirpiklere sahip olmanın hayalini kurarlar. Ama ne yazık ki çoğu bayan maalesef zayıf ve kısa kirpiklerle yetinmek zorunda kalıyor. Aslında makyajla veya doğal yöntemlerle daha uzun kirpiklere sahip olmak hayal değil bayanlar! Uzun kirpiklere sahip olmak demek rimelle daha az vakit harcamanız demektir. Fakat kirpikleriniz kısa ise daha fazla zaman harcamanız kaçınılmaz gerçek.  Peki, neden kirpiklerinizi doğal yöntemlerle uzatmıyorsunuz? Kirpiklerinizin daha kalın ve uzun olması için aşağıda anlatacağımız ipuçlarını dikkatle okuyun:

Doğal yöntemlerle kirpiklerinizi uzatın

Doğal yöntemlerle kirpiklerinizi uzatın

Uygun Bakım

Mükemmel görünümlü kirpiklere sahip olmak için buna azami derecede dikkat etmelisiniz. Tüm göz makyaj ürünlerini kullanır ve kirpiklerinizin temizliğine asla önem göstermeseniz asla fayda elde edemezsiniz. Sizlere en büyük önerimiz yatmadan önce mutlaka ama mutlaka makyajınızı temizleyin.

Kirpik sağlığınız için yatmadan önce makyajınızı temizleyin

Kirpik sağlığınız için yatmadan önce makyajınızı temizleyin

Kirpiklerinizi Fırçalayın

Evet, size biraz garip gelmiş olabilir kirpik fırçalama fakat edineceğiniz bir tür kirpik fırçası ile kirpiklerinizi fırçalayabilirsiniz. Bu kirpiklerinizin uzaması için kullanılan en bilinen yöntemdir. Kirpiklerinizi düzenli fırçalayın ve değişimi izleyin.

Kirpiklerinizi fırçalayarak canlandırın

Kirpiklerinizi fırçalayarak canlandırın

Kirpiklerin uzaması için vazelin

Çok eski yöntemlerden biridir kirpiklere vazelin sürmek. Sadece pamuklu çubuk veya rimel fırçası kullanarak yatmadan önce kirpiklerinize vazelin sürün. Vazelin sayesinde kirpikleriniz daha kalın ve daha uzun olacaktır. Gözle görünür değişimiz birkaç gün içersinde hissedeceksiniz.

Vazelin sürerek kirpiklerinizi uzatın

Vazelin sürerek kirpiklerinizi uzatın

Kirpikler için doğal yağlar

Zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı, jojoba yağı ve Hint yağı kirpik bakım ürünlerinin asıl kaynağı. Peki, doğalı varken neden gidip yapay kirpik bakım ürünleri kullanılsın ki? Bu doğal yağları kirpiklerinize düzenli bir şekilde uygulamanız durumunda kirpiklerinizin güçlenmesinin yanında kirpiklerinizin nemlenmesini sağlayarak vitamin ve mineral açısından da beslenmesine yardımcı olur.

Doğal yağlarla kirpiklerinizi besleyin

Doğal yağlarla kirpiklerinizi besleyin

Kirpik Hızlandırıcılar

Eğer ben doğal yöntemlerin yanından bazı bakım ürünleri de kullanma taraftarıyım diye ısrar edenlerdenseniz kirpiklerin hızla uzamasını sağlayan maskaralar bulunmakta.([highlight]Buradan[/highlight] maskara ile kirpik dolgunlaştırma yöntemine bakabilirsiniz.) Bunlardan biri ve en etkilisi “Rimmel London”. Bu şekilde kirpik büyüme hızı kat kat artacaktır. Bu maskara yöntemi için biraz para saymak gerekiyor ama güzel bir görünüm kaçınılmaz.

Kirpiklerinizin-daha-uzun-ve-daha-canli-olmasi-icin (9)

E Vitamini

Eğer daha hızlı çözüm arayışı içersindeyseniz kesinlikle size E vitaminini öneriyoruz. Günlük E vitamini takviyeleri ile kirpiklerinizin daha canlı ve daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. E vitamini losyonunu kullanarak da kirpiklerinizin daha gösterişli olmasını sağlayabilirsiniz.

E vitamini ile kirpiklerinizi besleyin

E vitamini ile kirpiklerinizi besleyin

Göz kapaklarına masaj yapmak

Göz kapaklarınıza masaj yaparak o bölgedeki kan akışını hızlandırır ve bu sayede de kirpik hücrelerinin daha çok beslenerek hem canlı olmasını sağlar hem de çabuk uzamasını sağlarsınız.

Masaj yaparak kirpiklerinizi canlandırın

Masaj yaparak kirpiklerinizi canlandırın

[button color=”red” size=”medium” link=”https://www.esyadolabi.com/ikbal-gurpinarin-kirpik-uzatan-kuru/” ]Kirpik dolgunlaştırıcı İkbal Gürpınar kirpik kürüne bakmanızı da tavsiye ediyoruz.[/button]

Yorumunuz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tüm Hakları Saklıdır © 2012