Skip to main content

Düğün Mekanınız Nasıl Olmalı

 

 

 

 

 

 

Düğün/ nikah mekanı ile ilgili bir  sürü araştırma yapıp internette yeterli bilgi bulamadığım için ve sizin de benim gibi bu konu da detaylı bilgi almak istediğinizi düşünerek makaleme başlıyorum.

Süreci yaşarken şuna kanaat getirmeliyim ki, düğünün nasıl olacağına karar vermek herşeyden ama herşeyden daha zor… Gelinlik şeklinizden ev dizaynından hatta ve hatta nerede oturacağınıza karar vermekten daha zor.. Bunu yaşayarak öğreneceksiniz..

Sevgili okuyucular hepimiz o özel günümüzün eşsiz güzellikte olmasını isteriz. Günün kusursuz olması için aylar önce hazırlıklara başlarız..O özel günümüzün kusursuz olmasını istiyorsak, düşünülmesi gereken en önemli konulardan bir tanesi düğün mekanı. Düğün salonları çocukluğumdan beri ruhumu daraltır. Yıllardır hep düşünmüşümdür böylesi mutlu ve huzur dolu gün neden böylesi basık ortamlarda gerçekleşir. Kişisel düşüncem düğün veya nikah mekanınız ferah bir ortamda olmamalı. Kalabalığı da göz önüne alarak ışık sisteminin rahatsız etmemesi günün atmosferini olumlu yönde etkileyecektir.

Peki? Düğün mü Nikah mı diye benim gibi ikilemdeyseniz sizlerle iç sesimden gelen fikirleri paylaşmak isterim.Düğün denilince aklımıza ilk gelen çalgılı çengili oyunlu bir organizasyon gelir. Fakat oyun oynama kültürü olmayan aileler için düzenlenmiş tasavvufi düğün şeklinde organizasyonda son zamanların vazgeçilmezi şeklinde. Düğün içerisinde ney eşliğinde semazen ise görsel şöleni tüm misafirlere tattırıyor. Bu tarz bir düğün sizin için gereksiz teferruat olarak geliyorsa nikah veya son zamanların modası olan nikah +kokteyl şeklinde de organize edebilirsiniz.

Araştırmalarım sonucu düğün için Ankara da çok alternatif yok . Yaşadığınız şehir İstanbul ise daha şanslısınız. Yaşadığınız şehir Ankara ise yemekli düğün için Halil İbrahim Sofrasını ve Gölbaşı civarındaki havuzlu restorantları önerebilirim. Nikah içinse Mydonose veya Wishes nikah salonuna bakabilirsiniz.

Her nerde olursa olsun hem mutlu kalmanız ve mesut olmanız dileğiyle.. Umarım sizlere karar verme noktasında yardımcı olabilmişimdir.

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.