Skip to main content
Dugunlerin-Vazgecilmezi-Nikah-Sekeri-Modelleri-Resim

Düğünlerin Vazgeçilmezi Nikâh Şekeri Modelleri

Düğün sonrası bizlere kalan en güzel hatıra, nikâh şekerleri olsa gerek. Günümüzde bu anlayış biraz değişikliğe uğrayarak, farklı bir biçimde devam etmekte. Nikâh şekerleri yerine; lavanta torbaları, minik objeler, bize sevdiklerimizin düğününden kalan armağanlar oldu.

Nikâh şekerlerinin veriliş amaca; gelin ile damadın, düğüne katılan dostlarına, bir teşekkür hediyesidir diyebiliriz. Önceleri dağıtılan, klasikleşmiş nikâh şekerlerini hatırlayacaksınız; tül, badem şekeri, gelin teli üçlüsünden oluşturulan şekerler. Şimdilerde ise bu klasik nikâh şekerlerinin yerine, hayalleri zorlayacak güzellikte nikâh şekeri modelleri piyasada mevcut. Bu kadar bol çeşit olunca, haliyle seçmekte zor oluyor tabi. Düğününüzün konseptine uygun şekeri seçebileceğiniz gibi, kendinizde tasarlayabilirsiniz. Hatta el yeteneğiniz varsa, evde de yapabilirsiniz. Kendinizi fazla yormamak için, bu konuda yardım almanız en mantıklısı bence.

Nikâh Şekerlerinin Sunumu Nasıl Olmalı?

Bu güzel anı ölümsüz ve şık kılmak için; nikâh şekerlerinizi çok şık bir gümüş tepsinin içinde sunabileceğiniz gibi, süslü bir sepetin içinde de ikram edebilirsiniz. Ya da aklınızda başka bir fikir varsa, uygulamakta özgürsünüz. Ne de olsa bu sizin düğününüz.

Birde; nikâh şekeriniz ile davetiyeniz uyum içinde olursa, ortaya çok hoş bir şıklık çıkar. Kurutulmuş çiçeklerden oluşan torbalar ya da yapma güller, nikâh şekerleri yerine geçebileceği gibi, klasik badem şekerleri de dağıtabilirsiniz. Daha farklı olsun istiyorsanız; kokulu dekoratif mumlar ya da şirin magnetler tercihiniz olabilir. Hangi şekeri seçerseniz seçin ama nikâh davetiyeniz ile birbirini tamamlamasına dikkat edin. Ya da etmeyin. Dediğim gibi, bu sizin düğününüz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.