Skip to main content

Dukan Diyetinin Diğer Diyetlerden Farkı

Gün geçmiyor ki gözümüze bir diyet programı ilişmesin. Yemek alışkanlıklarımıza kısa süre ara vererek sağlıklı veya sağlıksız mı düşünmeden yaptığımız diyetler bize ne getiriyor, getirirken bizden ne götürüyor diye hiç düşündük mü? İşte düşündürmeyecek olan dukan diyeti size sadece yazın formda kalmanızı veya düğününüz var 2-3 kilo vermeniz tarzında isteklerinizi vaat etmiyor! Uzun dönemlerde kilo sorununuz olmadan yaşamayı sunuyor.

 

Dukan Diyetini diğer diyetlerden ayıran en önemli fark ise aç kalmadan sürekli yiyerek ama ne yediğimizi bilerek zayıflamayı hayat felsefimiz haline getiriyor. Vücut içerisindeki yağdan kurtulmak yağ ile beraber hayata devam edilmeyeceğinin altını çizen Dukan, Avrupa’da sayısız kişiyi uygulamış olduğu diyetle başarıya ulaştırıyor. Dukan diyetinin püf noktası protein ve yulaf kepeği. Yulaf kepeğinin anlamsız bir tadı olmasına rağmen diyeti uygulayanlar kendilerince çözüm bularak yulaf tüketimini kolaylaştırdılar. Sizlere de tavsiyem yulaf kepeğini yoğurt ile karıştırarak veya yağsız krep yaparak kullanabilirsiniz. Yulaf kepeği mucizevi bir üründür. Tokluk hissini gün boyu yaşarsınız. Dukan diyetinde diğer diyetlerde olan azminizi sadece daha fazla sürdürmelisiniz. Çünkü kısa zamanlarda verdiğiniz kilolar daha sonra verdiğinizin kat kat daha fazlasını almanıza neden olur. Dukan Diyetini uygulayacak olan sizlere tavsiyem sebat içerisinde uygulamalısınız, sürekli tartıda değil sürekli karbonhidrattan kaçan bir yanınız olmalı!

 

Neden karbonhidrat almıyoruz sorusu beyninizde şüpheye meal verebilir. Yağdan kurtulmaya çalışırken yağ alımına devam etmek sizce ne kadar mantıklı? Karbonhidratı hayatımızdan çıkardığımızda, sebze, balık, yumurta, et kısacası protein ile tanıştığımızda hayatınız daha enerjik daha dinamik olacaktır. Bu diyet milyonlar tarafından uygulandığı için inanılırlığını bir kez daha göstermiş bulundu. Baylar ve bayanlar kilo probleminiz varsa bu diyeti küçük egzersizlerle sürdürün. Örneğin asansörü kendinize düşman ilan edin, eve en kısa yoldan gittiğiniz mesafeyi uzatın, merdiven çıkarken şarkı mırıldanın… Sizde hayattan kilolarınızla değil de, ne kadar kilo vermişsini duyunca mutlu olanlardansanız, Dukan Diyetini hayat felsefeniz yapmak için ertelemeyin!

Yazan:Gamze DAĞ

Admin Gamze Hanım’a bu güzel ve bilgi dolu makalesi için teşekkür ediyoruz

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

1 yorum “Dukan Diyetinin Diğer Diyetlerden Farkı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.