Eşya Dolabı
Düzgün şekilli kalça ve bacaklar için 3 sihirli hareket
28 Aralık 2013
admin

Düzgün şekilli kalça ve bacaklar için 3 sihirli hareket

Düzgün kalçalara ve bacaklara sahip olmak her bayanın hayalidir.Özellikle alınan kilolar genellikle kalça ve basen bölgelerinde biriktiğinden bayanların en çok...

Düzgün kalçalara ve bacaklara sahip olmak her bayanın hayalidir.Özellikle alınan kilolar genellikle kalça ve basen bölgelerinde biriktiğinden bayanların en çok şikayet ettikleri şeydir aslında kalçalar ve bacaklar.Çünkü alınan her fazla kilo kalça ve bacakların biçimsiz bir şekil almasına yol açar.Bugün sizlerle kalça ve bacaklarınızı şekle sokmak için 3 sihirli hareketi paylaşacağız.

 

Duvar Oturuşu Hareketi

Kalça ve bacaklarınızı şekle sokma hareketleri (3)

Bu harekette sırtınızı duvara yaslayın ve dizleriniz ile vücudunuz 90 derecelik açı yapacak şekilde resimde gösterildiği gibi oturun.Zaten bu hareketi yapar yapmaz karnınızdaki yanmayı hissedeceksiniz.Daha sonra sağ ve sol bacaklarınızı 15 saniye aralıklarla havaya kaldırıp düz şekilde uzatın.Bu hareketi 1 dakika boyunca tekrarladığınızda bacak ve karın kaslarınızın nasıl çalıştığına şahitlik edeceksiniz.

Squat Hareketi

Kalça ve bacaklarınızı şekle sokma hareketleri (2)

Bacaklarınızı şekildeki gibi açın ve yavaş yavaş esneyerek çömelin.Kollarınız omuz hizasında ellerinizde 1 veya 2 şer kiloluk dambıllarla kollarınızı omuz hizasında kaldırırken aynı zamanda bacaklarınızı dizden kırarak aşağı doğru çömelin.Tekrar başlangıç pozisyonuna dönün ve bacaklarınız ile kollarınızı aynı anda düzleştirin.

Bu hareketleri 3 set halinde 15 tekrarlı şekilde yapın.

Basamak Hareketi

Kalça ve bacaklarınızı şekle sokma hareketleri (1)

Yukarıda saydığımız hareketlere nazaran biraz daha kolay olan bu harekette, alçak bir sandalye üzerine ayağınız ile bedeniniz arasında 90 derece olacak şekilde durun ve sol ayağınız ile sandalyenin üstüne çıkarken sağ bacağınızı da karnınıza doğru çekin.

Bu hareketi her bacak için 20 şer defa yapın.

Yorumunuz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tüm Hakları Saklıdır © 2012