Skip to main content

Ellerde Oluşan Çatlaklar İçin Doğal Nemlendirici Tarifi

Kış ayları kapımıza dayandı. En büyük dertlerimizden bir tanesi de maalesef ellerimizin kuruyup, çatlamasıdır. Havanın sert olması, rüzgardan ve mutfakta özellikle soğuk suyla uğraşmaktan ellerimiz kışın kuruyabiliyor. Kışın mutfakta iş yaparken ılık su kullanmaya dikkat edelim. Zaten havalar soğuk olduğu için yıpranan ellerimiz, soğuk suya da maruz kalınca daha da kötü olabiliyor. Suyla iş yaptıktan sonra ellerimizi limon suyuyla ovabiliriz. Veya tuzu avcumuzun içine döküp ovalayabiliriz. Limon suyu ve tuz ellerimizin yumuşamasına yardımcı olur.

el-catlaklari-icin-dogal-yontemler
El Çatlakları İçin Doğal Yöntemler

Yine limon suyuna gliserin yağı da karıştırıp ellerimizi masaj yaparak ovalayabiliriz. Eğer elleriniz iyice kurumuş ve çatlamış ise zeytinyağı ile her gün ellerimizi ovalım.

Kışın el bakımı nasıl olmalı
Kışın el bakımı nasıl olmalı

Zeytinyağı ellerimizin hem nem oranını artırır hem de yumuşacık olmasını sağlar. Bunlar dışında ellerimizi kışın soğuktan korumak için mutlaka eldiven kullanmalıyız. Ellerimizi ne kadar nemlendiriciyle korumak istesek bile yeterli olmayacağı için eldiven giymemiz gereklidir. Çantamızda mutlaka bir nemlendirici krem taşımalıyız. İhtiyaç duyduğumuz her an ellerimize krem sürmeliyiz. Yatmadan önce de nemlendiriciyi kullanmamız yine ellerimizin korunmasına yardımcı olacaktır. Eğer nemlendirici kullandığınız zaman ellerim kayıyor diye rahatsız oluyorsanız elimizin üst kısmında kullanabiliriz.

Sağlıklı ve mutlu günler diliyorum.

[divider]

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun Salatalık Sütü ile doğal el kremi formülü

Salatalık Sütü İle Doğal El Kremi Tarifi
Salatalık Sütü İle Doğal El Kremi Tarifi

[divider]

Betül Hanım

O konuşsun siz dinleyin :) Hayat dolu, neşeli, güler yüzlü, hayata pozitif pıtırcıklarını saçan iş kadını...

1 yorum “Ellerde Oluşan Çatlaklar İçin Doğal Nemlendirici Tarifi”

  1. kış sezonuna girdiğimizden beri hergün ellerimde çatlak var ya bir gün bile iyileşmedi çok etkili birşey lazım artık bu çatlaklara bana ne olur yardımcı olunn arkadaşlar??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.