beylikdüzü escort

Skip to main content
en iyi sivilce kurutucu kremler

En İyi Sivilce Kurutucu Kremler (2020)

Sivilce en yaygın cilt durumudur ve 11 ila 30 yaşlarındaki insanların %80’inde görülür. Çoğu kişi sivilcelerin geçici olduğunu bildiği için bu durumu pek önemsemez. Ancak her ne kadar geçici olsa da, bazı kişilerde duygusal ve zihinsel sağlık sorunlarına neden olabilecek derecede takıntı haline gelebilir. Öyle ki, 2019 yılında İngiltere’de yapılan bir çalışmada, 10 milyon kişinin sivilce de dahil olmak üzere cilt problemleri nedeniyle zihinsel sağlık sorunları yaşadıkları tespit edilmiştir. Neyse ki, dermatolojinin bilimin en son nimetlerinden en iyi şekilde faydalandığı günümüzde, türü ne olursa olsun tüm sivilceleri tedavi edebilen kremler üretilmektedir. En iyi sivilce kurutu kremler sayesinde daha iyi bir görünüme sahip ve daha mutlu bireylerden birisi olmak için yazımızı okumaya devam edin.

Ergenlik döneminde hormonlarınız hızlandığında sivilceli bir genç olarak etiketlenmek yeterince kötüdür. Ancak 20’li, 30’lu ve 40’lu yaşlarınızdayken sivilce ile mücadele etmek utanç duygusuna yol açabilir. Bu noktadan sonra sivilcelerin kendiliğinden geçmesi gerektiğine dair genel bir görüş olsa da, istatistikler farklı gösteriyor.

Dermatolog Dr. Anjali Mahto, “Sivilce yaşamlarının bir döneminde nüfusun yaklaşık %80’ini etkiler” diyor ve “Ancak sadece genç kızlarda değil, çok daha fazla yetişkinde sivilce görüyoruz, kliniklerim 20, 30, 40 yaşındaki kadınlarla dolu.” diye ekliyor.

Sivilce, genetikten hormonal olana kadar birçok nedenden dolayı ortaya çıkabilir. Uzman dermatolog Dr. Anjali Mahto, “Sivilce terapileri ve bu yaygın durum hakkındaki anlayışımız ve farklı tedavi yöntemleri artıyor.” diyor ve “Cildiniz yaşamınızda asla sınırlayıcı bir faktör olmamalıdır. Tutarlı, güvenilir sonuçlar veren etkili tedaviler olduğundan hiç kimse sivilce ile yaşamak zorunda kalmamalıdır.” diye ekliyor.

İçinde bulunduğumuz zaman, cilt bakım rutininize yoğun bir şekilde odaklanmak için harika bir zaman. Koronavirüs salgını nedeniyle kendinizi eve kapattığınız şu günler cildinizi temelden arındırmak, nefes almasına ve piyasadaki en iyi sivilce kurutucu kremlerden bazılarını test etmenize ve sizin için hangisinin işe yaradığını görmek için mükemmel bir fırsattır.

En İyi Sivilce Kurutucu Kremler

  1. Differin Jel

Differin jel, etkin maddesi adapalen olan hafif bir sivilce kremidir. Cildi derinlemesine soyan kremlerden olmadığı için hafif ve orta dereceli sivilcelerin tedavisi için oldukça uygundur. Düzenli kullanımda sivilceleri görece uzun bir sürede ancak etkili bir şekilde kurutabiliyor.

  1. Clean&Clear Advantage Sivilce Jeli

Sivilceleri 4 saat içinde kurutmaya başladığı klinik olarak kanıtlanmış olan Clean&Clear Advantage Sivilce Jeli, cildinizi kurutmadan ve herhangi bir tahrişe yol açmadan cildin yağ seviyesini dengeleyerek sivilcelerin kurutulmasına yardımcı olan özel bir formüle sahiptir.

  1. Benzamycin Topikal Jel

Özellikle yağlı ciltlerde mikropların birikmesini ve çoğalmasını önleyerek sivilcelerin kurutulmasına yardımcı olan bir kremdir. Cilde uygulandığında beyaz bir tabaka oluşturması ve cildi gerginleştirmesi nedeniyle geceleri yatmadan önce uygulanması tavsiye ediliyor. Ayrıca salsil jel ve tetradox kapsül ile birlikte kullanıldığında daha etkili olduğu bazı kullanıcılar tarafından belirtilmektedir.

Yukarıda sayılanların dışında en iyi sivilce kurutucu kremler arasında aşağıdaki ürünler de yer almaktadır:

  • İmex Krem
  • Nadixa Krem
  • Acnelyse Krem
  • Clindoxyl Krem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Kırşehir araç kiralama Kırşehir evden eve nakliyat Kocaeli evden eve nakliyat Konya evden eve nakliyat Kütahya evden eve nakliyat Malatya evden eve nakliyat