Eşya Dolabı
Evde Bal Köpüğü Saç Rengi Nasıl Elde Edilir
27 Ağustos 2016
Aysun Yılmaz

Evde Bal Köpüğü Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Evde bal köpüğü saç rengini elde etmek için bir takım saç numaralarını ve saç renginizi iyi tanımalısınız. Saç renginizin üzerine...

Evde bal köpüğü saç rengini elde etmek için bir takım saç numaralarını ve saç renginizi iyi tanımalısınız. Saç renginizin üzerine uygulayacağınız boyanın tam rengini vermesi için bir kaç araştırma yapmanız gerekir.

1- Ev ortamında bal köpüğü rengini elde etmek isteyen kadınlar 7.30 balköpüğü renginden ve 9.3 altın sarısı renginden faydalanarak kendilerine bal köpüğü saç rengi yapabilirler. İçine koyacağınız %9’luk bir oksidan istediğiniz boyayı elde etmenizi sağlayacak. Bu saç boyaları saçlarınız sarı yada açık kumral rengindeyse geçerlidir.

2014-saç-modası

2- Saçlarınızda daha önce platin renk bir boya var ise; yine 7.30 boya ile 9.3 rengini karıştırarak istediğiniz bir renk tonu elde edebilirsiniz. Bu boya karışımlarını saçlarınız koyu ise uygulamayın. Sonuç almanız için platin sarı saç tonlarına sahip olmalısınız.

bal-kopugu-sac-renkleri-10

3- Saçlarınız açık kahve veya kumral tonlarındaysa; 9.3 tüp boya ile 8.65 kahve köpüğünü karıştırarak ve içine %9’luk bir oksidan ilave ederek bal köpüğü rengini elde edebilirsiniz. Fakat boyamaya öncelikle uç kısımlardan başlamalısınız. Uçları boyayın ve 5 dakika bekledikten sonra boyayı saçınızın tamamına uygulayın. 40 dakika sonra saçınızı durulayarak boyayı çıkarın.

8d7650d4bac55517127d76b1fa29f674

4- Saçlarınızda koyu renk boyalar varsa bunlar; siyah, koyu kahve ve kızıl gibi renklerdir. Bu renk saçlara sahip olan kadınların evde bal köpüğü rengi yakalamaları oldukça zordur. Saçlarınızı iyi bir kuaföre açtırdıktan sonra istediğiniz renk tonlarına boyatabilirsiniz.

bal-köpüğü-saç-rengi5

5- Saçları doğal renginde olan ve daha önce hiç boyatmamış olan kadınlar çok daha şanslı. Hiç bir şekilde uğraş vermeden saçlarınızı evde bal köpüğü rengine boyayarak istediğiniz rengi elde edebilirsiniz. Bal köpüğü rengini seçerken isim yapmış markaların boyalarından faydalanarak daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Bal köpüğünü doğal saçlara sahip kişiler ilk kez boyayacaklarsa; daha fazla boya sürerek saça nüfuz etmesini sağlayabilirsiniz.

palette-bal-köpüğü-9.5

Bir adet yorum var.

  1. Firuze dedi ki:

    Bu renkden istedim ama kuaför saçımı beyaz gibi bir renge boyamaya çalışmış saçlarım yandı mahvoldu bi de belimin altındaki saçı kısa kesim yapalım diyor kısa kesim dediği nerdeyse saç bırakmıycağı şekilde kesicek biraz uzayınca tekrar tekrar kesicekmiş o an adamın saçlarını da kökünden koparmak geldi içimden ücret falan vermedim üzerine bakım ürünlerimi de onlara aldırdım liquid keratin kullanarak şükür kestirme falan olmadan saçlarım düzeldi yanık falan kalmadı rahat boyanıyor hem de artık daha güçlü oldu sanırım saçlarım.

Yorumunuz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tüm Hakları Saklıdır © 2012