Skip to main content

Evde Hazırlayabileceğiniz Cilt Bakım Tüyoları

Cildim için basit evde uygulayabileceğim tüyolar almak istiyorum diyorsanız, bu yazı da tam olarak istediğiniz şeyi bulacaksınız. Günlük yaşantımızda makyaj, dış etkenlerden kaynaklı cildimiz maalesef zarar görmektedir. Bu yazıda 2 basit tüyo ile yeniden cildinize canlılık kazandırabilirsiniz.
Cilt bakımı  için çok eskilerden beri yaptığım basit bir maske önerisinde bulunacağım sizlere. Bir kase yoğurda 1 çay kaşığı karbonatı ekleyip karıştırın. Karışımı  yüzünüze sürdükten sonra biraz kurumasını bekleyin. Daha sonra yüzünüzü bol ılık su ile  yıkayın. Cildinizin ne kadar yumuşadığını fark edeceksiniz. Sizlere tavsiyem bu maskeyi haftada bir kez uygulamanız.. Cildinizdeki parlaklığı ve yumuşaklığı hissettikçe ne dediğimi çok iyi anlayacaksınız.

kahve-ile-cilt-bakim-maskesi

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin

Diğer bir uygulamada gayet basit ve şaşırtıcı. Hepimiz türk kahvesi içmeyi severiz. Öyle düşünüyorum ki ,içtiğimiz kahvenin telvesini yüzünüzde siyah nokta olduğunu düşündüğünüz bölgelere sürün. Daha sonra daire çizerek masaj yapıp telveyi o bölgelerde gezdirin. Yine bu maskede de cildinizin yumuşadığını fark edeceksiniz.. siyah noktalarınızla  da başa çıkmanızda bu basit formül aklınızda bulunsun.

Betül Hanım

O konuşsun siz dinleyin :) Hayat dolu, neşeli, güler yüzlü, hayata pozitif pıtırcıklarını saçan iş kadını...

4 yorum “Evde Hazırlayabileceğiniz Cilt Bakım Tüyoları”

  1. ben bunları uygulamaya geçirebilirsem faydalı olur ama bunları uygulamak gerek :) ben bunları yaprken yorulurum haberiniz olsun da :) aslında bide bize bunları hazırlayıp getirseniz dha mantıklı olur ha :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.