Evde Saç Boyarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Paylaş
 

Evde saç boyarken bazı kurallara dikkat etmeniz gerekir. Doğru renk seçimi dikkat etmeniz gereken en önemli noktadır. Boyama incelikleri ve bekleme süresi gibi ayrıntılar boyanın daha güzel ve kalıcı olmasını sağlar.

1- Saç Boyamaya Başlamadan Önce 

Saçınızı boyamaya başlamadan önce bütün gereçleri hazır hale getirin. İlk olarak üzerinize hiç kullanmadığınız bir giysiyi giyin. Saçın etrafına vazelin sürerek boyanın ciltle temas etmesini engelleyin. Vazelinin saça değmemesine dikkat edin.

saç-boyamak

2- Saçı Eşit Şekilde Ayırma İşlemi 

Saçınızı boyamaya başlamadan önce eşit şekilde ayrılmış olması gerekmektedir. Bunun için uç kısmı ince olan ayırma tarağı ile saçınızı eşit parçalara bölün. Bunun için başka birinden yardım almalısınız. Aksi takdirde saçlarınız istediğiniz gibi görünmeyecektir.

 

sac-boyama-teknikleri

3- Saç Boyama İşlemi 

Saçlarınızı boyarken kullanacağınız tarağı geniş tarak türlerinden seçin. Saçlarınızı ilk olarak uç kısımlardan ardından da dip bölgelerinden boyayın. Dip kısımları sıcak olduğu için boya bu kısma daha çabuk nüfuz edecektir. Uçlardan başlayarak hızlı şekilde saçlarınızı boyayın.

sac-boyarken-nelere-dikkat-edilmeli

4- Boya Süresini Zamanlama 

Saçlarınızı boyadıktan sonra ne kadar bekleyeceğiniz boyanın içinden çıkan kullanım kılavuzunda belirtilmektedir. İstediğiniz tonların daha açık olması gibi bir amacınız varsa; boyayı daha kısa süre bekletebilirsiniz. Saçlarınızdaki boya süresinin dolmasını beklerken bir işe kendinizi kaptırmayın. Aksi takdirde saçınızdaki boyanın yıkama zamanını atlayabilirsiniz. Boya süresinin dolmasını beklerken çok sıcak yada cereyan yapan ortamlarda durmayın. Bu boyanın saçınıza etki etme durumunu değiştirebilir.

evde-sac-boyama

5- Saçları Yıkama ve Sonrası 

Boya süresi dolduktan sonra saçlarınızı ılık suyla yıkayarak boyayı akıtın. Ardından boyayı yine ılık su kullanarak şampuanla saçtan arındırın. Saçlarınızı bu esnada en fazla iki kere şampuanlayın. Ardından uçlarına saç kremi sürerek 5 dakika bekleyin. Boyanın saçtan tamamen çıkması imkansızdır. Bu nedenle su renginin tamamen berrak olmasını beklemeyin. Saç boyasının daha kalıcı olması için saçlarınızı bir kaç kere yıkarken ılık suyla yıkamaya özen gösterin.

sac-boyarken-dikkat-edilmesi-gerekenler

 

Bu yazı 234 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun
Takip Ettiklerimiz