Skip to main content

Evde Yapabileceğiniz Mucizevi Maske ‘Salatalık Maskesi’

 

 

 

 

 

 

Hanımlar beyler bugün sizlerle mucizevi iksir olan salatalıktan bahsedeceğiz.Sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyenler mutlaka bu makaleyi okuyun.Salatalık ile yapılan maskelerin faydası artık bilinen bir gerçek.Yüz cildimiz çok fazla hassas olduğundan dolayı gereken dikkati göstermeliyiz.Salatalık size bu konuda çok fazla yardımcı olacaktır ve cildinizdeki yağ oranını dengelemede çok faydası olacaktır.

Aşağıda sizler için salatalıktan nasıl faydalanabileceğiniz ve yararları konusunda bilgiler verdik.

Göz Maskesi:Göz altı morlukları ve göz altı sarkmaları için basitçe dilimlenmiş salatalıkları gözünüzün koymak çok fazla fayda sağlayacaktır.Göz çevrenize de salatalıkları yerleştirmek göz sağlığınız açısından çok faydalı.Salatalıkları pamukla beraber göz çevrenize koyun ve 45 dakika kadar bekleyin.
Yoğurt ve salatalık ile cildinizi nemlendirin:Bu iki malzeme ile yüz cildinizi temizleyebilir ve nemlendirebilirsiniz.
Sivilceler için salatalık ve bal:Balın antibakteriyal özelliği ve salatalığın nemlendirici özelliği ile yüzünüzdeki sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

 

 

Limon ve salatalık ile ten tonunuzu daha da belirginleştirin:C vitamininin yardımı ile salatalığın dinlendirici özelliği ile cilt renginizin canlanmasını ve ilk gün ki halini,doğallığını almasına yardımcı olabilirsiniz.

Nane ile salatalık kuru ciltleri yağlandırır:Bu karışım cildin temizlenmesini ve yağ dengesinin sağlanmasına yardımcı olur.Nane ayrıca mükemmel bir dinlendirici özelliğe sahiptir.

 

 

 

 

Salatalık kullanmanın yararları:

Cildinizde özellikle hassas olan kısımlarındaki yorgunluk izlerini salatalık ile yok edebilirsiniz.Cildinizin kurumasını engeller ve aknelere karşı daha dayanıklı bir cildinizin olmasını sağlar.

Güneş yanıklarına karşı salatalık ile mücadele edebilirsiniz.

Salatalık sivilcelerle mücadele etmek için mükemmel bir doğal ilaçtır.

 

Bizleri Facebooktan Takip Etmek İçin Aşağıdaki Resme Tıklayın…

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.