Skip to main content

Evliliğin İlk Yılına Dikkat

Evliliğin ilk yılı bütün çiftler için önem arz etmektedir. İki farklı hayat artık tek bir hayat olarak birleşecek olduğu için ilk bir yıl buna alışmaya çalışmakla geçer. Evlenmeden önce problem olarak görünmeyen durumlar problem haline gelebilir. Çünkü iki taraf ev dışında paylaşımda bulunuyorlar, ufak bir pürüz olarak görüp büyütmeye gerek olmadığını düşünebilirler. Evlendiğiniz zaman ise, artık aynı evi paylaştığınız kişinin huyu, karakteri, alışkanlıkları size birden farklı gelmeye başlayabilir. Ki bu çok doğal ve olağan bir durumdur. Sizin kendi düzeninizin üzerine farklı biri de ekleniyor ve bu kişi sizinle aynı doğrultu da hareket etmiyor olacaktır.

Evliliğin İlk Yılında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Evliliğin İlk Yılında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk olarak kabullenmemiz gereken durum, o başka bir insan başka bir dünya. Önemli olan arada sevgi ve saygıyı tüketmemek gerektiğidir. Birbirine canı gönülden bağlı olan kişiler bu iki önemli unsuru asla kaybetmezler. Öncelikle bu süreçte eşinizle birlikte geçirdiğiniz zaman dilimini her zaman kaliteli kılmaya çalışın. Maalesef iki taraf da çalışıyorsa hafta içi zaten az görüşebiliyor. Bunun dışında kalan zaman diliminde de eşinizle hep huzuru bulmaya, huzurlu olmaya çalışın.

Evliliğin ilk yılında dikkat edilmesi gerekenler:

Evliliğin İlk Yılında Eşler Birbirlerine Karşı Çok Hassas Olmalılar
Evliliğin İlk Yılında Eşler Birbirlerine Karşı Çok Hassas Olmalılar

Sorunları büyütmek yerine, nasıl çözebilirim diye bakın. Evle ilgili yapılması gereken işleri mutlaka konuşun ve herkesin görevini belirleyin. Ve her konuda eşinize yardımcı olmaya çalışın. Bu senin görevin sen yapmalısın yerine, eğer yapamadıysa bir nedeni vardır ben ona yardımcı olmalıyım diye düşünürseniz daha yapıcı bir tavır takınmış olursunuz. Bireysel ihtiyaçlara saygı gösterilmelidir. Erkekler bilindiği üzere futbol oynamayı, izlemeyi çok sever. Bayanlar ise alışveriş meraklısıdır. Kimse bu gerçeği değiştiremez. Sen neden bunu yapmayı seviyorsun diye sorgulayamayız. Bu yüzden herkes birbirinin sevdiği aktiviteye saygı duyarsa sorun olmaktan çıkacaktır. Özet olarak söyleyeceğim şey, eşler birbirini tüketmek yerine, birbirine daha çok şey katıp bütünleşmelidirler. Kimse evliliğini bitirmek için bu yola çıkmaz. Mutlu bir yuva, huzurlu bir toplum demektir. Sağlıklı ve mutlu zamanlar diliyorum… Yüzünüz hep gülsün…

[divider]

Evlilikte Kıskançlık Sorunuyla Nasıl Baş Edilir

[divider]

Betül Hanım

O konuşsun siz dinleyin :) Hayat dolu, neşeli, güler yüzlü, hayata pozitif pıtırcıklarını saçan iş kadını...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.