Skip to main content

Evlilik Hazırlığında çeyiz alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Evlilik hazırlığı yapanlar için en güzel tavsiyeler esyadolabi.com da ! Yeni evinizdeki misafirlerinize, ailenize ve sevdiklerinize şık sunumlar ve gösterişli masalar sunmak isterseniz, şık tasarımlara sahip olmanız şart. Marjinal ve modern bir sofranın ev sahibi olmak istiyorsanız porselenden tutun da çatal-bıçak takımına kadar uzanan tavsiyelerimize göz atmadan alış veriş yapmayın deriz. Sizler için hazırladığımız çok geniş kapsamlı koleksiyonumuza bakmanızı tavsiye ederim.

evinizde-sik-sunular-icin
Evinizde şık sunumlu sofralar hazırlayın

Her geçen gün çeyiz piyasası çeşitlenirken biz bayanların karar verme süreci zorlaşıyor. Her marka bir alternatif olarak bizlere sunulurken seçim şansımız zorlaşıyor. Hangisini alacağım, ne yapmalıyım diye düşünenlerdenseniz doğru yerdesiniz. Çünkü çok yakın bir zamanda evlilik nedeni ile her birini detaylı bir şekilde araştırmış bulunmaktayım. Piyasadaki firmaları tek tek araştırmanızı tavsiye ederim. Çin’de üretimini yapan çok büyük firmalar , çok farklı fiyatlarla size ürünü satmaktan ziyade etiketi satıyor. Müşterilerde ambalaja aldanıp kullanışlı olup olmadığına kanaat getirmeden alıyor. Paranız cebinizde kalsın , çeyizin sizinle olsun diye sizlere çeyiz paketlerini sunmaya çalışacağım. Naçizane bir kaç tavsiyemi de sizlerle paylaşmak isterim.
Tencere seti alacaksanız hiç düşünmeden Emsan diyebilirim. Hisar,Karaca ve diğer markalardan yıllardır ürünlerindeki kalitesi tecrübeye sabittir. Demir döküm tava setlerinden almak isterseniz kesinlikle esse’ye bakın derim. Tencere setinizi alırken bakmanız gereken en önemli püf nokta kulpların tutuluş şekline bakınız. Şekil elbette önemli ama tutacak kısımlarının el ile kavranabilecek şekilde uygun olmasına ve tencerenin ağırlığına bakmanız gerekir. Tencere içerisinde yemeklerle tutumu düşünüp ona göre karar vermelisiniz. Hantal bir ağırlık tencerenizin kaliteli olduğu anlamına gelmez. Koleksiyonumuzda set olarak sizlere göstersek de sizlere sadece tercih ve alternatif sunmak isteriz. Kanaatimizce tek set şeklinde değil tencere de hangi marka iyiyse onu porselende hangi marka iyiyse onu almanızı tavsiye ederiz. Biz sizlere ticari bir kazanç olarak değil sadece modelleri görmenizde yardımcı olmak için bu yazıyı yazmaktayız.

Emsan Tencere Seti
Emsan Tencere Seti
Hisar Tencere Seti
Hisar Tencere Seti
Hisar Tencere Tava Seti
Hisar Tencere Tava Seti

Örneğin bir X markasının tencere seti güzel olabilir ama aynı markanın seramik tenceresinden memnun kalmayabilirsiniz. Onun için Set olarak almanızı tavsiye etmem. Belki hepsini bir araya getirip uygun bir fiyat listesi çıkıyormuş gibi gösterilse de karlı bir alışveriş olduğunu düşünmüyoruz.

Onu almayalım bunu almayalım peki ne alalım dediğinizi duyar gibiyim. Ben aldığım her üründen çok memnunum ve doğru karar verdiğim için de mutluyum. Sizlere pier cardin in kahvaltı ve yemek takımını tavsiye edebiliriz. Karaca ve Hisar’ın fabrikalarını araştırdığım da vardığım sonuç almamam yönünde idi. Görsel olarak da hep aynı işlemeler mevcuttu. Seçimimde marjinal dokular olsun istediğimde tercihimi pier cardinden yana kullandım. Pier Cardin için etiketini kullanıyor ismini ürünlerde kullanıyor diye düşünebilirsiniz. Ama hem marka hem kalite diyorsanız Pier Cardin’e bakmanızı tavsiye ederim. Porselen denilince akla ilk gelen Kütahya porselendir. Alternatifleriniz çoğaldı farklı markalarda sizler için eşsiz biçimde tasarlanmış. Gelelim bardak setinize, bardak ve cama dair her şey hiç düşünmeksizin Paşabahçe olmalı ve kesinlikle Paşabahçe mağazalarına alsanız da almasanız da gitmelisiniz. Her gittiğimde kendimi kaybettiğim nadir yerlerden olması hasebiyle benim için mutluluk merkezi diyebilirim.

 

Emsan Tencere Seti
Emsan Tencere Seti

 

 

Emsan Dökme Tencere Seti
Emsan Dökme Tencere Seti

 

Karaca Tencere Seti
Karaca Tencere Seti

 

 

 

Çatal kaşık takımınız için de hisar ve emsan gayet ideal ama  daha iyisi derseniz pier cardine de bakınız derim. Görsellikten çok kullanacağınız kepçenin spatulanın kullanımına bakın. Evet şıklık önemli ama baki olan kullanım diye düşünüyorum.

Emsan Tencere Çeyiz
Emsan Tencere Çeyiz

 

Her ne alırsanız alın bir ömür boyu mutlu olun derim. Musmutlu yuvanızda sıcacık yemeklerinizi pişirmeniz dileğiyle… Huzurunuz baki, Mutluluğunuz daim olsun…

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

1 yorum “Evlilik Hazırlığında çeyiz alırken nelere dikkat etmeliyiz?”

  1. Abartmak için söylemiyorum, harbiden güzel bir içerik hazırlamışsınız. Neredeyse her yerinde emek verildiği belli olmakta. Böyle yayınlara cidden ihtiyacımız var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.