Skip to main content

Gece Elbisesi Kombinleri Nasıl Olmalıdır?

Özel gecelerde ne giyileceği her zaman problem yaratır. Ne giyeceğinize karar verseniz dahi, kombinin doğru tamamlanması sırasında, oldukça zaman kaybedilir. Hazırlamış olduğumuz yazı; yapacağınız seçimler sırasında, size fikir verecek ve işinizi kolaylaştıracaktır.

İlk olarak gece kıyafetinde, iş kıyafetinde, günlük kıyafetlerinizde kesinlikle kahverengi ve tonlarını kullanmayınız. Hatta kahverengiye çalan, hardal sarısını bile tercih etmemeniz, size vereceği kararsız ve çekingen görünümden kurtulmanızı sağlayacaktır. Bunun dışında kalan bütün renkler ve tonlar, doğru kombin yapıldığı sürece sizlere çok şık ve göz kamaştırıcı bir hava sunabilir.

Gece Elbisesi Kombinleri
Gece Elbisesi Kombinleri

Gece Elbisesi Kombinlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

–          Seçmiş olduğunuz elbisede kemer kullanılmış ise; ayakkabı ya da küpenizin rengi de kemeriniz ile uyumlu olmalıdır.

–          Küçük şık tokalar elbisenizi süslemişse tokanın olmadığı tarafa aksesuar takabilir ya da ayakkabı tercihini de aksesuara göre ayarlayabilirsiniz. Bu sayede sağ sol dengesini koruyabilir ve kalabalık görüntüden uzak hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz.

–          Elbiseniz tek omuz askılı asimetrik kesim bir elbise ise saçlarınızı boş kalan omzunuza düşürebilirsiniz. Ya da ensede yapılan bir topuzda bu elbise modelini şık bir şekilde tamamlamak için yeterlidir.  Bu model elbiselerde kolye kullanmanız önerilmez.

–          Straplez bir elbise tercih etmeniz durumunda kolye olmazsa olmazınız olacaktır. Bu elbiseler hem açık hem de toplu saç modelleriyle oldukça kullanışlı olabilmektedir.

–          Kalın askılı gece elbiseleri de seçimlerde geniş bir yere sahiptir. Eğer kalın askılı gece elbiselerini tercih ederseniz saçlarınızı topuz yaptırmanız en doğru seçim olacaktır. Açık saçlarda çokta kullanılmayan küpeler toplu saçları tamamlayan en önemli unsurdur.

Gece Elbisesi Kombin Önerileri

–          Gece elbiselerinde en çok kullanılan renk siyahtır. Hem asil hem şık bir görüntü oluşturan siyah elbiseler gümüş ya da siyah ayakkabılarla kombinlenmelidir. Seçilen ayakkabı ile portföy çantanın uyumunu bozmamanız en doğru tercih olacaktır. Eğer elbiseniz kısa ise; siyah platform ayakkabılar daha doğru bir seçim olmaktadır. Siyah elbiselere gümüş takılarla hareket katabilirsiniz.

–          Zümrüt yeşili son günlerde gece kıyafetlerinde de azımsanamayacak bir artış göstermektedir. Tercihiniz bu yönde olur ise; ayakkabılarınız ve çantanız altın sarısı olmalıdır. Zümrüt yeşili ve altın sarısı bir küpe de bu kombini kusursuzlaştıran nokta atışınız olabilir.

Gece Elbise Kombinleri

Resimleri büyük görebilmek için üzerlerine tıklayınız.

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.